UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HOLLANDA COVİD-19 KISITLAMALARINI 9 ŞUBAT'A KADAR UZATTI

Hollanda'da, 15 Aralık'tan bu yana yürürlükte olan yeni tip coronavirüs (Covid-19) kısıtlamaları 9 Şubat'a kadar uzatıldı.

HOLLANDA COVİD-19 KISITLAMALARINI 9 ŞUBAT'A KADAR UZATTI

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Sağlık Bakanı Hugo de Jonge ile düzenlediği basın toplantısında, 15 Aralık'ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Covid-19 tedbirlerinin 3 hafta daha uzatıldığını açıkladı.

Rutte, alınan tedbirlere rağmen vaka sayılarının istenilen hızda düşmediğine ve İngiltere'de görülen Covid-19'un mutasyon geçiren ve daha hızlı yayılan yeni türünün ortaya çıktığına dikkati çekti.

Başbakan Rutte, ilkokulların ve çocuk kreşlerinin Covid-19'un yeni türünün yayılımına göre 25 Ocak'tan itibaren açılabileceğini kaydetti.

9 ŞUBAT'A KADAR GEÇERLİ OLACAK TEDBİRLER

Uzatılan tedbirlere göre, temel ihtiyaçların temin edildiği market, kasap, manav, fırın gibi yerler dışındaki tüm dükkan ve mağazalar kapatılacak.

Güzellik merkezleri, berber, kuaför ve masaj salonları ile dövmeciler kapalı kalmaya devam edecek.

Sinema, müze, hayvanat bahçesi ve halk kütüphaneleri kapalı kalacak. Oteller açık kalmaya devam ederken restoran bölümlere kapalı kalacak.

Kapatılan işletmelere devlet yardımı yapılacak. İşverenler çalışanlarına mümkün olduğu kadar uzaktan çalışma imkanı sağlayacak. Kapatılan bar ve restoran gibi işletmeler paket servisine devam edebilecek.

Kilise, sinagog ve camilerde 1,5 metre mesafe kuralına ve maske takma zorunluluğuna uyulması durumunda ibadetler yapılabilecek.

 

Son Güncelleme: 13.01.2021 00:17:10
ETİKETLERHOLLANDA