UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ARACI SUYA GÖMÜLEN VATANDAŞ ZOR ANLAR YAŞADI

Edirne'de dünden beri devam eden sağanak yağış zor anlar yaşatıyor. Yarıya kadar suya gömülen aracın camından çıkan sürücünün aracını itfaiye kurtardı.

ARACI SUYA GÖMÜLEN VATANDAŞ ZOR ANLAR YAŞADI

Dünden bu yana devam eden sağanak ara ara şiddetini artıyor.  Hava sıcaklığını 7 derece ölçüldüğü kentte 36 saatte metrekareye 90 kilograma yakın yağış düştü.  Turuncu ikazla uyarılan kentte sağanağın etkisi, meteorolojik tahminlere göre gece saatlerinde sona erecek.

Sağanak nedeniyle kentte bazı yol, cadde ve sokakta su birikintileri oluştu.  Alt geçitlere de su dolması nedeniyle bazı araçlar bu mevkilerden geçerken olumsuzluk yaşadı.

 ARAÇ YARIYA KADAR SUYA GÖMÜLDÜ

Keresteciler mevkisinde su biriken bir alt geçitte ilerleyen Faris İmga idaresindeki hafif ticari araç bir anda yarıya kadar gömüldü.  Kendi imkanlarıyla araçtan çıkan İmga'nın aracı itfaiye yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. AA muhabirine olayı anlatan İmga, sudan geçerken aracın bir anda durduğunu, suyla kaplı aracın camından çıktığını belirtti.

 İstasyon Mahallesi'nde bazı evlerin içerisine giren su AFAD tarafından tahliye edildi.  D-100 kara yolunda yoğun su birikmesi oluştu.

 Yolun üzerinden yoğun şekilde akan su nedeniyle araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı. Karayolları ekipleri orta refüjü açarak suyun tahliyesini sağladı.


Son Güncelleme: 12.01.2021 23:27:36
ETİKETLERmeteroloji