UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İNGİLİZ UZMAN UYARDI! "HASTANELERDE YER KALMADI"

İlk halinden daha saldırgan olduğu düşünülen coronavirüsün mutasyonunun görülmesinin ardından İngiltere'de vaka sayısı patlamış durumda. Yetkililer artık hastanelerin yetmediğini ve bir an önce tedbir alınması gerektiğini söyledi. Daha kötüsüne hazırlıklı olunması gerektiğini belirten Prof. Dr. Goddard, virüsün mutasyona uğramış yeni halinin ülke çapında yayıldığını söyledi.

İNGİLİZ UZMAN UYARDI! "HASTANELERDE YER KALMADI"

Birleşik Krallık'ta ülke çapında son 24 saat içerisinde 57 bin 725 coronavirüs vakası tespit edildi. Avustralya'da da vaka sayısı kontrolden çıkmaya başladı.

Kıdemli doktor Prof. Dr. Andrew Goddard, tüm hastanelere Londra ve Güney İngiltere'dekine benzer bir Covid-19 yoğunluğuna hazırlanmaları çağrısı yaptı.

Prof. Dr. Goddard, virüsün mutasyona uğramış yeni halinin ülke çapında yayıldığını söyledi. Bugünkü vaka sayılarıyla birlikte toplam vaka sayısı ülke genelinde 2 milyon 599 bin 789'a yükselmiş oldu.

Aynı zamanda bugünkü sayılarla birlikte üst üste beşinci gün vaka sayıları 50 binin üzerinde seyretmiş oldu. 445 kişinin ise coronavirüse bağlı olarak yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Bu yeni verilerle birlikte toplam ölüm sayısı da 74 bin 570'e ulaşmış oldu.Hastaneye yatış sayıları ise bahar ayındaki yoğunluğun üzerine çıktı.Sağlık Bakanlığı verilerine göre hastanelerin "şimdiye kadarki en yoğun kışı" geçirdiği söyleniyor.

Galler'de bir yoğun bakım danışmanı olan Dr Ami Jones, BBC Breakfast'ta "hastanelerin patladığını" söyledi.

Personelinin dörtte birinin şu anda ya hasta ya da karantinada olduğunu belirten Jones, durumun hastalara bakmayı daha da zorlaştırdığını ekledi.

Dr. Jones ayrıca halkı başka hanelerle görüşmekten vazgeçmeye çağırdı: "Salgın orman yangını gibi büyüyor ve hastanelerde çok fazla yerimiz kalmadı"dedi.

 

Son Güncelleme: 3.01.2021 22:23:51
ETİKETLERmutasyon virüs