UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN AŞIYLA İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, katıldığı bir televizyon programında kritik açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Kara, coronavirüs aşılarının güvenilirliğini anlatırken dikkat çeken bir benzetme kullandı. Ateş Kara, aşıların otomobile binip bir yere giderken aldığımız riskten 100 kat daha güvenli olduğunu anlattı.

BİLİM KURULU ÜYESİNDEN AŞIYLA  İLGİLİ DİKKAT ÇEKEN SÖZLER!

Türkiye'nin ana gündem maddeleri arasında Çin'den bu sabah Türkiye'ye getirilen koronavirüs aşıları başı çekerken, Prof. Dr. Ateş Kara önemli açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs aşılarının Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından test edileceğini anlatan Ateş Kara, aşıların yakın dönemde eczanelerde satılmasının beklenmediğini belirtti. Kara, "Dünyanın talebi çok fazla. Çin'in üreteceği inaktif aşı üretimi 500 milyon doz civarında. Aşıların eczanelerde satılması en iyi ihtimalle 1,5-2 senede olur" dedi.

Aşıların güvenilirliğine ilişkin kritik bir benzetme yapan Prof. Dr. Kara, "Eğer siz bugün otomobile binip herhangi bir yere gidiyorsanız aşı ondan 100 kat daha güvenli. Otomobille giderken aldığımız riskten 100 kat daha güvenli. Bu da en riskli aşıyla ilgili bir durum" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 30.12.2020 23:29:03
ETİKETLERcoronavirüs  aşı  bilim kurulu