UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MUTASYON GEÇİREN CORONAVİRÜS'ÜN KİMLERE BULAŞMA RİSKİ YÜKSEK?

İngiltere'de ortaya çıkan ve çeşitli ülkelere yayılan mutasyona uğramış Coronavirüs’le ilgili korkutan bir haber geldi. İngiliz hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, yeni virüsün çocuklara bulaşma riskinin çok daha yüksek olduğunu söyledi.

MUTASYON GEÇİREN CORONAVİRÜS'ÜN KİMLERE BULAŞMA RİSKİ YÜKSEK?

İlk olarak Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronavirüs (Kovid-19) salgını henüz etkisini yitirmemişken, İngiltere'nin güneydoğusunda tespit edilen Covid-19'un mutasyona uğramış türü tüm dünyada paniğe neden oldu. Kısa sürede 7 ülkeye yayılan Covid-19'un yeni türüyle ilgili korkutan bir gelişme yaşandı.

ÇOCUKLARA BULAŞMA RİSKİ DAHA YÜKSEK

İngiltere hükümetine tavsiyede bulunan Danışma Grubu NERVTAG ekibinden Prof. Dr. Neil Ferguson, çocukların Coronavirüs varyantıyla enfekte olma risklerinin daha yüksek olabileceğini öne sürdü. Ferguson, çocukların mutasyon geçiren virüse karşı daha dirençsiz olduğuna dair bir ipucu bulunduğunu iddia etti.

YENİ KOVİD-19 TÜRÜ 7 ÜLKEYE SIÇRADI

Öte yandan, mutasyona uğrayan Coronavirüs türü şu ana kadar Ukrayna, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Avustralya, Güney Afrika ve İtalya'da tespit edildi.

Son Güncelleme: 21.12.2020 22:28:07
ETİKETLERCORONA  MUTASYON