UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SON HALİ İNANILMAZ!

Somalili Bishar Ali Mohamed yaklaşık 5 yıldır boynunda gün geçtikçe büyüyen büyük bir tümör ile yaşıyordu. Bishar, yaklaşık 5 saat süren ameliyat ile 2 buçuk kilogram ağırlığındaki büyük kitleden kurtuldu.

SON HALİ İNANILMAZ!

24 yaşındaki Somalili Bishar Ali Mohamed yaklaşık 5 yıldır boynunda gün geçtikçe büyüyen büyük bir tümör ile yaşıyordu. Kendi ülkesinde 2 kere ameliyat olduğunu söyleyen Bishar, tümörün küçülmek yerine gün geçtikçe daha da büyüdüğünü ve dayanılamaz hale geldiğini söyledi.

Uzun süren araştırmaları sonrasında Türkiye’ye gelmeye karar verdiğini ifade eden Bishar, daha sonra da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniğinde bu tür hastalıkların tedavisi yapıldığı öğrenerek hastaneye başvurduğunu belirtti. Bishar tetkik sürecinin ardından gerçekleşen ve yaklaşık 5 saat süren zorlu ameliyat sonrasında 2 buçuk kilo ağırlığında ve 24 santim çapındaki büyük kitleden kurtuldu. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rahmi Kılıç ve Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Uzmanı Doç. Dr. Zeynep Kaptan’ın gerçekleştirdiği operasyon ile sağlığına kavuşan Somalili Bishar, çok mutlu olduğunu ve yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi.

“SON UMUDUM OLARAK VİZE ALIP TÜRKİYE’YE GELDİM”

Yaklaşık 5 yıldır boynundaki büyük kitle ile mücadele ettiğini söyleyen Somalili Bishar Ali Mohamed, “4 yıl önce Somali’de 2 ameliyat oldum. Bu ameliyattan sonra yeniden nüksetti. Özellikle ikinci ameliyatta başarılı olunamadı. Son umudum olarak vize alıp Türkiye’ye geldim. Buraya geldiğimde birkaç tane hastaneye başvurdum ve bu hastanelerden yeteri kadar mutlu olmadık. Daha sonra da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Dr. Zeynep hocanın daha önce böyle bir ameliyat gerçekleştirip başarı gösterdiğini duyduğumuz için buraya geldik. Buraya geldikten sonra da inanılmaz bir şekilde bizi karşıladılar” ifadelerini kullandı.

 “BEN TEKRAR DOĞDUM”

Ameliyatın zorluğunun kendisine aktarıldığını ancak doktorlarına güvenerek kabul ettiğini belirten Somalili Bishar Ali Mohamed, “Ben tekrar doğdum. Gerçekten bu başarıldıktan sonra kendimi dünyaya geldiğim ilk günkü gibi hissediyorum. Hislerim o şekilde. Çünkü ben Türkiye’ye ilk geldiğimde ve Somali’de çok mutsuzdum. Çok hızlı bir şekilde nüksediyordu ve büyüyordu. Hatta şekilde yaralar oluştu ve kan gelmeye başlamıştı. Her gün kendimi umutsuz hissediyordum. Ama bu hastaneye geldiğimde ve bu ameliyatı olduktan sonra hayatıma tekrar sıfırdan başlayacağım” diye konuştu.

Son Güncelleme: 18.12.2020 13:59:00
ETİKETLERbishar ali mohamed