UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÜNLÜ FENOMENİN HESABI ÇALINDI!

TikTok'un en popüler ve en çok kazanan isimlerinden olan Dixie D'Amelio'nun hesabı bilgisayar korsanlarının eline geçti.

ÜNLÜ FENOMENİN HESABI ÇALINDI!

Son zamanlarda ABD ile yaşadığı gizlilik sorunlarıyla sık sık gündeme gelen TikTok, platforma içerik yükleyenler için önemli bir gelir kapısı haline geldi.

TikTok'ta fenomen haline gelen içerik üreticileri, genç yaşlarına rağmen milyon dolarlar kazanıyor.

2,9 milyon dolarla TikTok'un en çok kazanan isimlerinden olan 46 milyon takipçili Dixie D'Amelio, hesabını siber korsanlara kaptırdı. Olayı birkaç saat içerisinde fark eden TikTok, hesabı askıya alarak güvenliği sağladı.

Hesabı ele geçiren genç bilgisayar korsanı, ekrana silah doğrulttuğu bir videoyu Dixie D'Amelio'nun hesabına yükledi ve çeşitli paylaşımlarda bulundu. Daha sonra bir canlı yayın açan korsan, geçtiğimiz yıl Twitter CEO'su Jack Dorsey'in hesabını ele geçiren hacker grubu The Chuckling Squad'dan bahsetti.

Gelen bilgilere göre Dixie D'Amelio'nun hesabının ele geçirilmesinden kısa bir süre sonra, babasının 8,8 milyonluk TikTok hesabı da çalındı.

Korsanlar ayrıca, TikTok'un 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kullanıcısı olan Charli D'Amelio'nun hesabını da ele geçireceklerini açıkladı. Ancak bu hesaba yönelik şimdilik bir saldırı girişimi yok.

Son Güncelleme: 16.12.2020 08:52:31
ETİKETLERTİKTOK