UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

5 HAFTALIK KARANTİNA UYGULANACAK!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında 5 hafta karantina uygulanacağını ifade etti.

 5 HAFTALIK KARANTİNA UYGULANACAK!

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülke çapında koronavirüsle mücadele etmek için 5 hafta karantina uygulanacağını duyurdu. Ulusa seslenen Rutte, Mümkün olduğunca evde kalın ve gereksiz yere dışarıya çıkmayın dedi.

KARANTİNADA YENİ ÖNLEMLER SIRALANDI

Rutte, uygulanacak karantinada alınan önlemleri şöyle açıkladı:

Eczaneler, kuru temizlemeciler ve gözlükçüler gibi süpermarketler, kasaplar ve fırıncılar da açık kalacak. Hırdavatçılar ve giyim mağazaları kapanacak. Sipariş edilen ürünler hırdavatçılardan teslim alınabilir. Müzeler, hayvanat bahçeleri ve yüzme havuzları gibi yerler de kapatılmalıdır.

Oteller açık kalabilir ancak artık yiyecek ve içecek servisi yapmayacak. Kütüphaneler kapanıyor, ancak yine de kitap alabilirsiniz. Bankalar açık kalıyor. Kuaförler ve masaj salonları kapatılıyor.

Tıbbi meslekler için bir istisna yapılabilir. Bu örneğin fizyoterapistlerin, ebelerin ve diş hekimlerinin çalışmaya devam edeceği anlamına gelir. İlköğretimden üniversitelere kadar okullar Çarşamba gününden itibaren kapanıyor ve çevrimiçi eğitime geçiliyor.

HOLLANDADA SON DURUM

Hollandada son 24 saatte ülke genelinde 8 bin 457 kişide daha virüs tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 621 bin 944e, toplam can kaybı ise 10 bin 82ye yükseldi.

 

Son Güncelleme: 14.12.2020 22:18:03
ETİKETLERhollanda  karantina