UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

12 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINDA FLAŞ GELİŞME

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli personel alımı tercihlerinin 1-7 Aralık tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

12 BİN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMINDA FLAŞ GELİŞME

Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "2020 KPSS Ön Lisans branş bazında sıralamaları 30 Kasım Pazartesi günü açıklayacağız. Sağlık Bakanlığının 12 bin sözleşmeli pozisyonuna tercihleri ise 1-7 Aralık tarihleri arasında alacağız. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim." ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ilan tarihi hakkında yeni açıklama geldi. Açıklamada ilan tarihi için alınan son bilgi paylaşıldı. Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı 12 bin Sağlık Personeli Alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapmayacak. Bakan tarafından gelen açıklamaya göre, "Gerekli Hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu ÖSYM'nin İnternet sitesi üzerinde yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecekler. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda Mülakat Olmayacak " dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün "Bakanlığımız; 7.000'i hemşire, 1.700'ü ebe ve 2.864'ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır." ifadeleri ile yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İlana başvuruların, son bilgilere göre Aralık ayının ilk gününde başlaması ve 7 Aralık'a kadar alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatları hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS Puanına göre ÖSYM tarafından yapılan Merkezi yerleştirme ile 12 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli alınacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR BELLİ OLDU!

7000 Hemşire,

1700 Ebe,

2864 Sağlık Teknikeri / Sağlık Teknisyeni,

Psikolog,

Sosyal Çalışmacı,

Biyolog,

Odyolog,

Çocuk Gelişimcisi,

Diyetisyen,

Fizyoterapist,

İş ve Uğraşı Terapisti,

Dil e Konuşma Terapisti,

Perfüzyonist,

Sağlık Fizikçisi,

MÜLAKAT YAPILMAYACAK!

Sağlık Bakanlığı alımını yapacağı 12 bin Sağlık Personeli Alımı için adaylara herhangi bir mülakat yapmayacak. Bakan tarafından gelen açıklamaya göre, "Gerekli Hazırlıklar yapıldıktan sonra tercih kılavuzu ÖSYM'nin İnternet sitesi üzerinde yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecekler. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda Mülakat Olmayacak " dedi.

COVİD-19 UYARISI'DA GELDİ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamanın devamında, Covid-19 salgıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli Sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum dedi.

Son Güncelleme: 27.11.2020 12:02:45
ETİKETLERösym