UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

O SANIK HAKKINDA İSTENİLEN CEZA!

Şanlıurfa'da birlikte yaşadığı kadını barakaya zincirleyerek işkence ettiği iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında 17 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

O SANIK HAKKINDA  İSTENİLEN CEZA!

Akşemsettin Mahallesi'nde birlikte yaşadığı Suriye uyruklu M.N'ye (28) işkence ettiği iddiasıyla 7 Ekim 2020'de tutuklanan sanık İ.A. (32) hakkında  hazırlanan iddianame, Şanlıurfa Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, müşteki kadının olaydan 15 gün önce birlikte yaşadığı  kişinin kendisini darbettiği gerekçesiyle iş arkadaşının evine giderek orada  kalmaya başladığı, sanığın 40 günlük bebeklerini kendisine günlerce göstermemesi  üzerine evine döndüğü belirtildi.

Eve gelen kadını gören şüphelinin kaldığı binanın çatı katına acelece  yaptığı anlaşılan barakaya zorla çıkarttığı ve burada zincire bağlayıp sopayla  ağır yaraladığı, şüphelinin darp eylemleri esnasında kadının sığındığı iş  arkadaşını ve patronunu cep telefonuyla görüntülü arayarak "Bakın ben bu kadını  dövüp ne hale getirdim" şeklinde beyanda bulunduğu ifade edilen iddianamede,  tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntüsünü alıp polise  ihbarda bulunduğu kaydedildi.

İhbar edildiğini anlayan zanlının polis ekipleri eve gelmeden  darbettiği kadını zincirlerini sökerek sokağa attığı ve kaçtığı ifade edilen  iddianamede, çevredeki vatandaşlarca ağır yaralı bulunan kadının hastanenin yoğun  bakım ünitesinde tedaviye alındığı anlatıldı.

ZİNCİR, PENSE, TORNAVİDA ELE GEÇİRİLDİ

Olay yerinde yapılan inceleme ve çalışmalarda, sopa, zincir, pense,  tornavida, anahtar ve cep telefonu görüntülerinde yer alan diğer eşyalar  bulunduğu belirtilen iddianamede, kadının vücudundaki darp izlerinin yaşamını  tehlikeye sokacak derecede olduğu, basit tıbbi müdahalelerle tedavi edilemeyeceği  ve müştekinin çok sayıda kemiğinin kırık olduğu tespitine yer verildi.

İddianamede, "Müşteki beyanları, cep telefonu görüntüleri, tanık  beyanları, olay yeri inceleme raporu ve ele geçirilen malzemelerden, şüphelinin  silah kabul edilen zincir, tornavida, pense, anahtar ve sopalarla kadını zincirle  bağlamak suretiyle hürriyetinden yoksun bıraktığına ve darbettiğine kanaat  getirildi." ifadelerine yer verildi.

Sanığın "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs" ve  "Cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma"  suçlarından 17 yıldan 34 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Son Güncelleme: 24.11.2020 14:31:38
ETİKETLERşanlıurfa