UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

VERGİ YAPILANDIRMASININ DETAYLARI BELLİ OLDU!

Gelen son dakika haberine göre; AK Parti grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının detaylarını açıkladı! Başkanvekili Muş, "Vergi, SGK, KYK, trafik, köprü borcu ve cezaları kapsayacak. Yapılandırılan borçlara 18 ay taksit imkanı sunulacak." dedi.

VERGİ YAPILANDIRMASININ  DETAYLARI BELLİ OLDU!

Ak Parti Grup Başkanvekili Muş konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Çok geniş bir yapılandırma teklifini komisyona vermiş olduk. Yapılandırmada çok farklı kurumlar var, yaklaşık 500 milyar TL gibi bir rakam burada telafuz edebiliriz. Yapılandırılan borçlarda ilk ödeme şubat 2021'de yapılacak.

İlk taksit içinde borçlar ödenirse YÜFE'den çıkan gecikme zammının yüzde 90'ını silinmiş olacak. Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları da yine yapılandırma kapsamına alınan diğer borç alanları. Gümrük vergisi, faizleri ve gecikme zamları idari para cezaları da yapılandırma kapsamında. Maksimum 18 eşit taksit var bunda da. Aynı şekilde sosyal güvenlik primleri gecikme cezaları da yapılandırma kapsamında. Yine yıl sonuna kadar müracaat şartı arıyoruz. Çok geniş bir yapılandırma teklifi komisyona vermiş olacağız.

Son Güncelleme: 23.10.2020 15:15:46
ETİKETLERvergi borcu  sgk  kyk