UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İSTİKLAL SAPIĞI HAKİM KARŞISINDA!

Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği ileri sürülerek polisler tarafından suçüstü yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen şüpheli ‘Cinsel taciz ve cinsel saldırı’ suçundan bugün hakim karşısına çıktı. 13 yıla kadar hapsi istenen şüpheli mahkemede genç kadını metrodan beridir takip ettiğini kendisine fiziksel temasta bulunmadığını anlattı. Mahkeme şüphelinin tutukluluğuna devam kararı vererek duruşmayı erteledi.

İSTİKLAL SAPIĞI HAKİM KARŞISINDA!

İstanbul Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde genç kadını takip ettiği anlaşılan bir şahıs güven timleri tarafından cumartesi günü öğle saatlerinde fark edilerek gözaltına alınmıştı. Tacize maruz kalan genç kadının ihbar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan genç, ' Taksimde hasta olduğunu sandığım bir kadın gördüm. Yoldan geçen başka şahıslar bana kadınla ilgili sorular sorup götürmek istediklerini söylediler ben de bunun üzerine genç kadını korumak amacıyla yanında yürümeye başladım amacım taciz etmek değildi tek amacım kendisini korumaktı bu nedenden dolayı yanlış anlaşıldım beni linç ettiler işimden ve evimden oldum' demişti.

"BACAĞIMI ELLEDİ ŞİKAYETÇİYİM"

İfadesine başvurulan genç kadın, Sezer T. ile taksim metroda karşılaştıklarını, genç adamın önce metroda kendisiyle tanışmak istediğini fakat kendisinin bu teklifi kabul etmeyerek koltuğunu değiştirdiğini kaydetti. 25 yaşındaki Ö.K., 'Metrodan çıktıktan sonra beni takip etmeye başladı. Ben izimi kaybettirmek için cadde üzerinde bulunan bir mağazaya girdim. Mağazadan çıktıktan sonra bir apartmanın önünde oturmaya başladım. Gelip benim bacağımı elledi. Ben hızlıca kalkıp yürürken polisler beni durdurdu. Şikâyetçiyim' demişti.

13 YIL HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlanmış, Savcılık, Sezer T. hakkında, 'Cinsel Taciz ve cinsel saldırı' suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı. İddianamede, Sezer T.'nin genç kadını adım adım takip ederek, İnsanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediği anlatılmıştı.

"GÖZLERİ KÖTÜYDÜ MERAKTAN TAKİP ETTİM"

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık S.T. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Ö.K. ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada savunmasını yapan S.T. " olay günü Beyoğlu'na gidiyordum. Orada bir otele verecegim vardı. Bu sırada mustekiyi gördüm gözleri kötüydü ve düşecek gibi oldu. Kulağın da kulaklığı vardı duymaz diye yanına oturdum. Mustekiyi karşı herhangi bir temasın olmadı. kendisini ilk olarak Yenikapı metrosunda gördüm. Ve yanına oturdum. Taksim metro durağında birlikte indik. En son oturduğu yerde kulaklığını çıkardığında iyi olup olmadığı ni sordum. Herhangi fiziksel bir temasım olmadı. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum" dedi.

MAHKEME TUTUKLULUK HALİNE DEVAM DEDİ

Mahkeme, müşteki Ö.K'nin bir dahaki celse dinlenmesine karar verdi. Sanık S.T'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Son Güncelleme: 19.10.2020 12:07:14
ETİKETLERuçankuştv  sapık  istiklal caddesi