UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

VALİ’DEN KENDİSİNİ TANIMAYAN DÖNERCİYE ÖNCE CEZA SONRA ÖZÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda korona virüs denetiminde bulundu. Vali Atik, yaklaştığı bir dönercide çalışanların eldiven takmadığını görünce önce uyarıda bulundu, Vali’yi tanımayan çalışan işini yapmaya devam etti. Döner kesmeye devam eden çalışan ve iş yerine cezai işlem uygulandı.

VALİ’DEN KENDİSİNİ TANIMAYAN DÖNERCİYE ÖNCE CEZA SONRA ÖZÜR

VALİ ÖZÜR DİLEDİ

Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yapan Vali Atik, özür diledi. Atik açıklamasında, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü.” dedi.

BİLİM KURULU ELDİVEN KULLANILMAMASINI ÖNERİYOR

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, restoran ve kafelerde çalışanların eldiven giymesini istemediklerini vurgulayarak, “Çünkü eldiven gereksiz bir özgüven sağlar. Ve o şekilde her yerle bir temas halinde olursunuz. Ondan dolayı eldiven takmayacağız, elimizi sürekli yıkayacağız. Elimizi ya dezenfektanla ya da sabunlu suyla yıkayacağız. Onun dışında eldiven kullanmayacağız.” açıklamasında bulunmuştu.

“GEBERMEK İSTİYORUM, CANIMA YETTİ”

Vali Atik, bir esnafın maske takmadığını görmesi üzerine “Maskeniz neden takılı değil?” diye sordu. Korona virüs salgınının ilk yayılmaya başladığı günlerde maske takmayı reddederek “Korona neredeyse gelsin beni bulsun” sözleriyle gündeme gelen Üzeyir Yazır’ın, “Gebermek istiyorum, canıma yetti” şeklindeki cevabı tepkilere neden oldu. Vali Atik’in maske takması konusunda uyarması ile maskesini takan Üzeyir Yazır, para kazanamadığını belirterek, daha önce haberlere konu olduğunu söyledi.

İNCE: BU NE KİBİR, BU NE GADDARLIK

Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in Gazi Bulvarı üzerinde yaptığı denetimler sırasında bir dönerci ustası ve oyuncakçı ile girdiği diyalog sosyal medyanın bir numaralı gündemi oldu. Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunan CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Vali Atik'e tepki gösterdi.

“KİBİR KULELERİNİ GARİBANLAR YIKACAK”

“Vali kendisini tanımayan döner ustasının çalıştığı dükkanın kapatılması talimatını vermiş” diyen İnce, “Bu ne kibir, bu ne gaddarlık! Hep söylüyoruz: Kibir kulelerini garibanlar yıkacak” dedi.

Son Güncelleme: 18.10.2020 15:39:38
ETİKETLERuçankuştv