UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

2 BEBEĞİ ÖLDÜRDÜ

Antalya'da zihinsel engelli kızına 6 yıl boyunca cinsel saldırıda bulunduğu ve dünyaya gelen 2 bebeği öldürdürdüğü iddialarıyla yargılandığı 2 ayrı davada ağırlaştırılmış ömür boyu ve 30 yıl hapis cezalarına çarptırılan Ekrem E., eşi Cemile E.'yi 'cinayete azmettirme' suçundan yargılandığı 3'üncü davada da ağırlaştırılmış ömür boyu hapse mahkum edildi.

2 BEBEĞİ ÖLDÜRDÜ

Kepez ilçesi Habipler Mahallesi 5642 Sokak'ta yaşayan ve inşaatlarda boya ustası olarak çalışan 4 çocuk babası Ekrem E., zihinsel engelli kızı H.E.'ye (25) 6 yıl boyunca cinsel saldırıda bulundu. 2008 yılında hamile kalıp düşük yapan H.E.'nin, 2012 ve 2014 yıllarında dünyaya getirdiği 2 bebek ise tenha bir yere bırakılıp, ölüme terk edildi. Bir komşunun ihbarıyla başlatılan soruşturmada Ekrem E. gözaltına alınıp, tutuklandı. Eşi Cemile E. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. H.E. ve kız kardeşi A.E. (14) ile erkek kardeşi A.E. (11), devlet korumasına alındı.

CİNSEL SALDIRI VE CİNAYET SUÇLARINDAN 2 DAVA AÇILDI

Öz kızına cinsel saldırılarda bulunan Ekrem E. hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan 30 yıla, anne Cemile E. hakkında da 'suçu bildirmeme' suçundan 1 yıla kadar hapis cezaları istemiyle Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Çift hakkında aynı mahkemede, 2 bebeği öldürdükleri iddiasıyla da 'nitelikli şekilde kasten öldürme' suçundan ayrı bir dava açıldı.

Cumhuriyet savcısı Erkan Gözkaya tarafından hazırlanan cinayet davasının iddianamesinde, Ekrem E.'nin 2012 yılında kızından doğan erkek bebeği bilinmeyen bir yere atarak ölümüne neden olduğu, Cemile E.'nin de 14 Eylül 2014 tarihinde yine eşinin tecavüzü sonucu kızının dünyaya getirdiği kız bebeği beze sarıp, bilinmeyen bir yere gömdüğü anlatıldı.

İkili hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen iddianameyi kabul eden mahkeme, ilk davada tutuksuz yargılanan anne Cemile E. hakkında yakalama kararı verdi.

Tüm bu süreçte H.E.'nin ruh sağlığının, babasının cinsel saldırıları nedeniyle bozulduğu saptandı.

CİNSEL SALDIRIDAN 30 YIL HAPİS

'Nitelikli cinsel saldırı' suçundan açılan davada tutuklu sanık Ekrem E. 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezada indirim yapmayan mahkeme, Cemile E.'yi beraat ettirdi.

BEBEKLERİN ÖLDÜRÜLMESİ DAVASINDA VERİLEN KARAR YARGITAY'DAN DÖNDÜ

İki bebeğin öldürülmesiyle ilgili görülen davada ise mahkeme, eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı gerekçesiyle Ekrem E.'yi 15 yıl, Cemile E.'yi de 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

H.E.'nin avukatı Serap Ertuğrul ile Cumhuriyet savcısı kararı temyiz etti. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını, sanıkların teşebbüs suçundan değil 'kasten insan öldürme suçu'ndan ceza almaları gerektiğini bildirerek, bozdu.

İKİNCİ YARGILAMADA EN AĞIR CEZA VERİLDİ

Yeniden görülen davanın duruşmasında Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şeran mütaalasında, H.E.'nin tecavüzler sonucu 2011 yılı başında hamile kaldığını, bebeği 2-3 aylıkken düşük yaptığını, cinsel saldırı sonucu 2012 ve 2014 tarihlerinde de hamile kalıp, 2 kez canlı doğum gerçekleştirdiğini anlattı. Savcı Şeran, mütaalasında 2012'deki doğumun ardından sanık Ekrem E.'nin bebeği göbek bağı kesilmeden alıp götürdüğünü, geri döndüğünde de Cemile E.'ye 'Çocuğu bir yere attım' dediğini, ancak çocuğun nereye bırakıldığının saptanamadığını ve cesede ulaşılamadığını kaydederek, şöyle dedi:

"Sanığın mağdureye karşı eylemlerine devam ettiği, bu tecavüzler sonucunda mağdurenin 2014 yılında sanık Ekrem E.'nin evde olmadığı sırada bu kez çocuğu annesinin yardımı ile doğurduğu, çocuğun kız olduğu ve yaşadığı, sanık Cemile E.'nin çocuğu evden alarak, bir kovaya koyduğu ve götürüp çalılık alana bıraktığı, akşam olunca da Ekrem E.'ye durumu anlattığı, Ekrem E.'nin 'İyi olmuş. H. de kurtulmuş' dediği, doğan çocukların cesetleri ele geçirilmemiş olsa da sanıkların üzerine atılı insan öldürme suçunu işledikleri anlaşılmıştır."

Son Güncelleme: 6.10.2020 15:14:39
ETİKETLERantalya  baba  kız