UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

OTOBÜS ŞOFÖRÜ KARANTİNAYI DELDİ!

İstanbul Taksim'de denetim yapan polis ekipleri, durdurdukları özel halk otobüsü şoförünün karantina kuralını ihlal ettiğini belirlemişti. Karantinaya alınan şoförün test sonucu bekleniyor.

 OTOBÜS ŞOFÖRÜ KARANTİNAYI DELDİ!

Polis, İstanbul Taksim'de rutin koronavirüs denetimi yapıyordu. Bir özel halk otobüsü durduruldu. Şoförün ailesinin testinin pozitif çıktığı ve evde karantinada bulunması gerektiği tespit edildi. Ancak o direksiyon başındaydı.

Olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı. Özel halk otobüsü şoförüne önce hastanede test yapıldı. Ardından karantina yurduna gönderildi. 3 bin 150 lira da para cezası verildi. İstanbul Otobüs Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık ise yaşanan durumla ilgili açıklama yaptı. "Bu kardeşimiz şehir dışındaymış. Bulunduğu bina karantinaya alınmış. Geldiğinde hiç temasta bulunmadığı için gelir gelmez babasının evinde kalarak araca çıkmış. Denetlemelerde de aynı evde oturması dolayısıyla karantinada olması gerektiği söylenmiş. Bizde çalışma yaptık. Test yapıldı, test sonucu daha çıkmadı" dedi.

Karantina yurdunda kalan şoförün test sonucu bekleniyor.

Son Güncelleme: 3.10.2020 00:15:22
ETİKETLERistanbul  otobüs  karantina