UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KÖPEĞİ ARACININ ARKASINA BAĞLAYIP SÜRÜKLEDİ

İstanbul'un Silivri ilçesinde bir kişi, köpeği arabasının arkasına iple bağlayarak metrelerce sürükledi. Bazı yurttaşların tepki gösterdiği şoför 'köpeği yazlığa götürdüğünü' söyledi.

KÖPEĞİ ARACININ ARKASINA BAĞLAYIP SÜRÜKLEDİ

İstanbul’un Silivri ilçesinde bir kişi, köpeği arabasının arkasına iple bağlayarak metrelerce sürükledi. O sırada yoldan geçen bir yurttaşın arabayı durdurarak tepki göstermesine üzerine, şahıs ‘köpeği yazlığa götürdüğünü, arabanın içinde hasta bir hayvanın olduğunu’ söyledi.

Silivri’de köpeğini ‘yazlığa’ götürdüğünü iddia eden bir kişi hayvanı arabasının arkasına iple bağlayarak metrelerce sürükledi.

Aynı yolda aracı ile olaya tanık olan bir yurttaş, ısrarla kornaya basarak, köpeği sürükleyen kişinin aracını durdurdu.

Olaya tepki gösteren kadın “Her tarafı kan içinde, hayvan ölüyor” diye bağırdı. Köpeği araca bağlayan kişi bunun üzerine, otomobilin içinde hasta bir hayvanın olduğunu öne sürdü.

Ardında bir başka yurttaş ise yaralanan köpeğe yardım ederek ipi çözdü. Yaralı köpek, bölgeden kaçarak uzaklaştı.

Olayın ardından şikayet üzerine S.T. adlı kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gümüşyaka Jandarma Karakoluna götürülen şüpheye idari para cezası kesildi.


HABERİN VİDEOSU

Son Güncelleme: 17.09.2020 09:11:09
ETİKETLERuçankuştv