UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"ÖLMEK İSTEMİYORUM" DİYE AĞLAYAN KADIN TEDAVİ GÖRECEK!

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde kızıyla denize girerken plajda "Ölmek istemiyorum" diye bağırıp ağlayan Covid-19 hastası Dilek M.'nun (31) kaldırıldığı hastanede Coronavirüs’ün yanı sıra psikolojik tedavi de göreceği belirtildi.

"ÖLMEK İSTEMİYORUM" DİYE AĞLAYAN KADIN TEDAVİ GÖRECEK!

Antalya'da oturan Dilek M., dün öğle saatlerinde 5 yaşındaki kızıyla Konyaaltı Sahili'ne geldi. Kızı denize girerken plajda oturan M., "Ölmek istemiyorum" diye bağırdı. M., çevresinde denize girenlerin "Sıkıntın nedir" sorusuna, Coronavirüs hastası olduğunu ve ölmek istemediğini söyledi. Sahilde güneşlenenler, M. zaman zaman yere tükürmesinden rahatsızlık hissedip yanından uzaklaştı. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi, cankurtarana bilgi verildi.

Cankurtaranlar, Dilek M. ile kızının çevresinde 3 metre boşluk kalacak şekilde iple güvenli alan oluşturdu. Sahile gelen polis kimlik kontrolü yapınca M. evinde izole halde kalması gerektiği belirlendi. Zaman zaman ağlayıp, çocuğuna sarılan M., "Ölmek istemiyorum. Güzel günler görmek istiyorum" dedi. Sahildeki tatilcilerden bazıları plajdan uzaklaşırken bazıları da aldırış etmeden güneşlenip, yüzmeye devam etti. Sahildeki çoğu kişi de telefonuyla kadını görüntülemeye çalıştı.

Sağlık ekiplerinin gelmesi beklenirken sahilde görevli belediye personeli de kadının yakın çevresini dezenfekte etti. Koruyucu elbise, eldiven ve maskesini takıp sahilde kadınla görüşen sağlık personeli, gözyaşı döken M. teselli etti. Dilek M.'nun, "Ölmek istemiyorum" sözü üzerine sağlık personeli, elini tutmasını istedi. Sağlık personeli gözü yaşlı kadının elini tutarak ona destek verdi. M. ve kızının elini bırakmayan sağlık çalışanı, onları teselli ederek ambulansa götürdü.

Sağlık personelinin elini bir an olsun bırakmayan M., "Ölmek istemiyorum. İnsanlar ölmesin. Güzel günler istiyorum. İnsanları kurtarın ne olur" diye seslendi. Dilek M. yanında sahile getirdiği iki valiz ise dezenfekte edildikten sonra polis tarafından kaldırıldı. Dilek M., ambulansa bindirilerek kontrol için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Hastanede M. daha önce yapılan Coronavirüs testinin sonucunun pozitif çıktığı, bu nedenle tedaviye alındığı öğrenildi. M., bu süreçte psikolojik tedavi de görecek

Son Güncelleme: 16.09.2020 14:47:38
ETİKETLERANTALYA