UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÇORUM VALİSİ UYARDI: BU İŞİN ŞAKAYA GELİR YANI YOK!

Türkiye genelinde yapılan coronavirüs denetimleri kapsamında Bahabey Caddesinde uygulamalara katılan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, "26 Temmuz’dan bugüne kadar 16 tane vefatımız oldu. Buda son 1 ayda vefat sayısının ne kadar arttığını göstermiş oluyor. Dolayısıyla bu işin şakaya gelir yanı yok" dedi.

ÇORUM VALİSİ UYARDI: BU İŞİN ŞAKAYA GELİR YANI YOK!

Coronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığının aldığı karar doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da denetimler gerçekleştirildi. İl merkezi ve ilçelerde toplam 211 ekip ve 663 personelin katıldığı toplu uygulamalara Vali Mustafa Çiftçi de katıldı.

Vali Mustafa Çiftçi, Bahabey Caddesinde yer alan bir alışveriş mağazasında maske, hijyen ve sosyal mesafe denetimlerinde bulundu. Vali Çiftçiye denetimlerde İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de eşlik etti.

Vali Çiftçi ayrıca Bahabey Caddesinde durdurulan araçlarda da vatandaşları hem maske hem de emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı.

’21 KİŞİ VEFAT ETTİ’

Denetimlerin ardından açıklamalarda bulunan ve Çorum’da artan vakalara dikkat çeken Vali Çiftçi, "İlimizde bugüne kadar pozitif çıkan vaka sayısı 2 bin 331. Hem merkezde hem ilçelerimizde toplam 229 hastamız yatarak tedavi ediliyor. 13 hastamız yoğun bakımda, 6 hastamız da entübe, yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavileri devam ediyor. 1317 kişiye de evinde karantina uyguluyoruz. Bugüne kadar vefat eden hasta sayımız

maalesef 21. vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum" dedi.

’BU İŞİ CİDDİYE ALMALIYIZ’

Sözlerini sürdüren Vali Çiftçi, "Vakanın ilk çıktığı Mart ayından itibaren 26 Temmuz tarihine kadar ilimizde vefat sayısı 5ti. 26 Temmuz’dan bugüne kadar 1 ay geçmemesine rağmen 16 tane daha vefatımız oldu. Bu da son 1 ayda vefat sayısının ne kadar arttığını göstermiş oluyor. Dolayısıyla bu işin şakaya gelir yanı yok. Toplum olarak bu işi ciddiye almalıyız. Kurallara uymalıyız. Sokağa çıkan vatandaşlarımızın mutlak surette maske takmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerekiyor. Kalabalık ortamlardan uzak durmaları, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının aldığı kurallara uymaları gerekiyor. Aksi halde bunun hakkından gelme şansımız yok. Çorumlulardan istirhamım kurallara azami ölçüde uymaları" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 19.08.2020 21:49:04
ETİKETLERuçankuştv  corona  ÇORUM  vali