UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ADANA’DA MOTOSİKLET KAZASI CAN ALDI

Adana’da motosiklet sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybederek köprü korkuluklarına çarparak dereye uçması sonucu hayatını kaybetti.

ADANA’DA MOTOSİKLET KAZASI CAN ALDI

Adana’da motosiklet sürücüsü direksiyon hâkimiyetini kaybederek köprü korkuluklarına çarparak dereye uçması sonucu hayatını kaybediyor. Adana motosiklet kullanımı açısından Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında yer alıyor. Fakat hem dikkatsizlik hem de motosiklet sürücülerinin gerekli güvenlik donanımlarını giymemeleri dolayı her yıl Adana’da yüzlerce motosiklet kazası meydana geliyor. Bunun en son örneği Adana’nın Kozan ilçesinde yaşanıyor. Görgü tanıklarından elde edilen bilgiye göre kaza, akşam saatlerinde Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Kayhan Mahallesi, Yassıçalı mevkiinde meydana geliyor. Plakası henüz tespit edilemeyen Yıldırım A. tarafından sürülen motosiklet, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu ilk olarak bariyerlere çarpıyor. Çarpmanın etkisi ile bariyer korkuluklarını kıran motosiklet daha sonra dereye uçuyor. Motosikletin dereye uçtuğunu gören çevredeki vatandaşlar durumu vakit kaybetmeden sağlık ekipleri ve emniyet güçlerine haber veriyor. Motosiklet Sürücüsü Olay Yerinde Hayatını Kaybediyor Kaza yerine gelen sağlık görevlileri tarafından yapılan ilk incelemede motosiklet sürücüsü Yıldırım A.’nın olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılıyor. Jandarmanın olay yerin inceleme ekiplerinin bölgede ki çalışmalarının tamamlamasının ardından Yıldırım A.’nın cenazesi kaza yerinden alınarak Kozan Devlet Hastanesi morguna kaldırılıyor. Kazaya karışan motosiklet ise çekici tarafından ile dereden çıkarılıyor. Kazayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı ve çevrede ki güvenlik kamera görüntülerinin incelendiği ifade ediliyor. Soruşturma sonrasında kazanın tam olarak neden kaynaklandığı belirlenmiş olacağı bilgisi paylaşıldı.

Son Güncelleme: 9.08.2020 15:16:26
ETİKETLERuçankuştv  corona