UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TÜLİN ŞAHİN SESSİZLİĞİNİ BOZDU!

Çocuğun babası Pedro de Noronha ile nikahsız olduğu ve çocuğunu göstermediği gerekçesiyle davalık olan Tülin Şahin, hakkında çıkan haberlerin ardından Instagram hesabından açıklama yaptı. İlişkisinin 2 ay önce bittiğini söyleyen Şahin, Noronha hakkında şaşkına çeviren iddialarda bulundu.

TÜLİN ŞAHİN SESSİZLİĞİNİ BOZDU!

"Baskı ve eleştirilere maruz kaldım"

Hakkındaki iddiaların ardından kısa sürede gündem olan Tülin Şahin, Instagram hesabından yazılı açıklama yaptı.

Tülin Şahin sosyal medya hesabında şu açıklamalarda bulundu;

“Merhaba,

Bugün güne Aile hayatımla ilgili beni konuşmak mecburiyetinde bırakan son derece üzücü haberlerle uyandım. Kadına şiddeti konuştuğumuz bu günlerde bu açıklamayı yapmak zorunda olmak bile inanın beni hem çok üzdü, hem de çok mahcup etti. Her kadının yaşayabileceği ama başına gelmemesini umduğu bir hayal kırıklığının sonucunda Pedro ile olan ilişkimi Haziran ayında bitirme kararı aldım. Hamileliğim boyunca ve sonrasında farklı farklı şekillerde duygusal olarak yaralayıcı ağır eleştirilerin ve mükemmeliyetçi bir baskının altında kalmak beni bu karar itti.

Gerek doğumdan hemen sonra eski fiziğime dönmem için yaptığı baskılar, gerek hamileyken bir tane dondurma için çıkarttığı kavgalar benim için son derece yıpratıcı oldu. Benim önceliğimin mükemmel gözükmekten önce bir anne olmak olduğunu kabul etmedi. Doğumdan sonraki 2. Haftamda ‘Çocuğa bakmak ve gece uyanmak senin işin değil’ diyerek eve zorla iki tane bakıcı getirip bana şimdi spor yapmaya ve zayıflamaya dönme vakti olduğunu söyledi. Ben bir çocuğun sahibi değil bir anneyim ve kızımın her şeyi ile ilgilenmek benim en önemli görevim. Baba olmanın sorumluluğunu alıp, hayatı mutlulukla paylaşmak yerine annesi ile birlikte 5 aylık kızımın bile şişman olduğunu söyledikleri terbiyesizce tartışmalara maruz bıraktı.

Kamuoyunca da bilindiği gibi yıllardır en büyük hayalim anne olmaktı. Şimdi buna sahip olduğum hayatımın en mutlu zamanının benden yüzeysel beklentiler için çalınmasına izin vermiyorum. Kendimi ve özgüvenle büyümesini istediğim kızım Sienna’yı bu şiddet ve baskının karşısında bırakmayı kabul etmiyorum. 25 yıldır durmadan çalışan ve üreten bir kadın olarak anneliğimi her normal kadın gibi yaşamanın benim hakkım olduğuna inanıyorum. Kadınlar olarak hepimizin farklı şekillerde maruz kaldığı bu şiddet ve baskının artık bir son bulmasını istiyorum. Pedro tarafından kaynaklanan vatandaşlık/ikametgah ülkelerinin uyumsuzluğu sebebiyle onanmayan nikahımızın bile benim üzerime bırakılmaya çalışılan bir leke olması kadına yapılan toplumsal şiddetin en acı örneklerinden biridir.

Biz kimsenin kendisine yaratmak istediği mükemmel dünyaların bir parçası değiliz.

Bana, aileme ve kızıma bu hassas dönemde saygı göstermenizi rica ediyorum.”


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Son Güncelleme: 8.08.2020 15:41:26
ETİKETLERuçankuştv  tülin şahin