UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

IKBY'DEN COVID-19 KARARI! SINIRLARI KAPATTILAR!

IKBY, Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarını covid-19 nedeniyle yolcu geçişlerine kapatma kararı aldı.

IKBY'DEN COVID-19 KARARI! SINIRLARI KAPATTILAR!

IKBY, Türkiye ile IKBY arasındaki Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarının Covid-19'a karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında bir hafta boyunca yolcu geçişlerine kapatılacağını duyurdu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), İçişleri Bakanlığı bölgede artan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) vakalarına karşı alınan yeni önlemleri açıkladı.-

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Habur-İbrahim Halil gümrük kapılarının bir hafta boyunca yolcu geçişlerine kapatılacağı belirtildi.

Özel durumlar için bakanlık izninin alınması gerektiğine işaret edilen açıklamada, ticari geçişlerin ise devam edeceği kaydedildi.

Ayrıca IKBY ile Irak'ın diğer vilayetleri arasında bir hafta seyahat yasağının uygulanacağı belirtilen açıklamada, ikinci bir duyuruya kadar bölgedeki düğün, taziye ve anmalara izin verilmeyeceği ifade edildi.

Açıklamada bölgedeki tüm turistik mekanlar, parklar, kamuoyuna açık yerler, yüzme havuzları, bar ve kuaför salonlarının kapalı olacağı vurgulandı.

 

Son Güncelleme: 3.08.2020 22:53:32
ETİKETLERuçankuştv  corona  IKBY