UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BELEDİYE BAŞKANININ YASAK AŞKI

İYİ Partili Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, kıydığı ilk nikâhtaki damadı makam şoförü yapıp eşiyle yasak aşk yaşadı. Noter aracılığıyla istifa dilekçesi gönderen makam şoförü, "Adalet önünde hesap soracağım" dedi.

BELEDİYE BAŞKANININ YASAK AŞKI

Sabah’ın haberine göre: Antalya'nın elmalı ilçesi, iyi partili belediye başkanı Halil Öztürk'ün makam şoförünün karısı ile yaşadığı ve ifşa olan gizli aşk skandalı ile çalkalanıyor. Olay, şoförün noter kanalı ile belediyeye gönderdiği istifa ibranamesindeki yazan sözlerle gün yüzüne çıktı.

BİR YIL ÖNCE EVLENDİ

Elmalı'da yaşayan 38 yaşındaki Ahmet Tilki, bir yıl önce eski sporculardan hemşehrisi bir çocuk annesi ve eşinden ayrılmış olan 31 yaşındaki Sümeyra Balı ile tanıştı. Evlilik kararı alan çift 10 Nisan 2019'da nikah masasına oturdu.

Seçimi kazanıp Elmalı Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Halil Öztürk, ilk icraat olarak Ahmet Tilki ve Sümeyra Ballı (Tilki) çiftinin nikahını kıydı. Başkan Öztürk, hem kendi hem de belediyenin sosyal medya hebasından çiftin nikah fotoğraflarının altına, "Vatandaşlarımızı iyi ve kötü günlerinde yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Halil Öztürk görevi devraldıktan sonra ilk nikahı kıydı.

'Birlikte bir ömür" diyerek yola çıkan Sümeyra ve Ahmet Tilki çiftinin nikâhını kıyan Belediye Başkanımız genç çiftimize bir ömür boyu huzur ve mutluluk temennisinde bulundu" ifadesini kullanarak paylaşım yaptı.

TİLKİ'Yİ İŞE ALDI

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, bir süre sonra Ahmet Tilki'yi, belediye şirketi olan Ebton A.Ş.'de işe alıp kendisine makam şoförü yaptı.

Tilki'nin makam şoförlüğü devam ederken iddiaya göre eşinin telefonunda Başkan ile yazışmalarını gördü ve takibe aldı. Yazışmaların erotik fotoğraflı görüşmeye, konum atılıp buluşmaya kadar iş uzayınca Ahmet Tilki, 20 Temmuz 2020 günü noter aracılığı ile belediye şirketine istifa ihbarnamesi gönderdi.

Tilki'nin gönderdiği ve, "Ebton A.Ş. isimli şirkette 28.08.2019 günü şoför olarak işe başladım. İş amirim Halil Öztürk'ün isteği üzerine makam aracı şoförü olarak görevlendirildim. Bu görevim devam etmekteyken, eşim Semeyra'nın telefonunda tesadüfen Başkan Halil Öztürk ile eşim arasında uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu, Başkan Halil Öztürk'ün eşime gönderdiği konum (adreste) buluştuklarını, belirlenen adresin çevresindeki kamera kayıtlarından tespit ettim. Çalıştığım kurumun en üst amiri olan ve benim doğrudan kendisine bağlı olduğum kişinin eşimin telefonuna gönderdiği uygunsuz ve ahlaka aykırı yazılar nedeniyle sözleşmemi ….. kanun maddesi gereğince fesih ediyorum. Tazminatımın 3 gün içinde tarafıma ödenmesi…." ifadelerinin yer alması dikkat çekti.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Eşi ile başkan arasında aşk ilişkisi olduğunu iddia ederek belediye şirketinden noter aracılığı ile istifa eden Ahmet Tilki, ihtarnameyi de sosyal medya hesabından, "Elmalı belediyesinden istifa ettim. Bana eşimin adına kullanarak, namusumu karalayacak şekilde bize komple kurdu iftira attı diyenlere iki çift sözüm var. Asıl iftiracı yalancı olan sizlersiniz. Attığınız yalanlarınızla ve iftiralarınızla boğulup gideceksiniz. Ben kendi namusumu karalayacak kadar alçak değilim. Ben namus ve şerefini parayla satacak kadar şerefsiz değilim Allah mazlumların her zaman yanındadır. Bekleyin. Allah var gam yok" cümleleri ile paylaştı. Tilki'nin paylaşımına onlarda destek mesajı geldi. Paylaşım bir çok yerel internet sitesinde de haber oldu.

SOSYAL MEDYADAN CEVAP

Ahmet Tilki'nin boşanma davası açtığını söylediği eşi Sümeyra Tilki ise Sümeyra Balcı adıyla açtığı facebook hesabından yaşananlara cevap verdi.

Semeyra Tilki, "Şahsım adıma, boşanma sürecinde olduğum kişi tarafından sosyal medya üzerinde ve diğer iletişim kanallarından 'Namusumu, şerefimi, onurumu' ayaklar altına alacak asılsız ve yersiz iftiralar, konuyla hiçbir alakam olmayan siyasi malzeme haline getirilmiş olmam,ve bir anne! bir kadın olarak iğrenç ve kumpas dolu bir senaryoya alet edilmem beni,oğlumu ve tüm ailemi yıpratmış ve psikolojik olarak yıkıma uğratmıştır.

Ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetlerinin artmış olduğu şu dönemde, boşanma sürecinde olduğum kişinin ölüm tehditleriyle karşı karşıyayım. Ben Sumerya Ballı olarak şahsım ve ailemin adına hukuki sürecin başlatılması için gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayım. Ben ve ismimin beraber anıldığı Belediye Başkanı Halil Öztürk'te olmak üzere gerekli merciilere gerekli şikayetlerde bulunulmuştur..

Üzerime atılan yersiz iftiranın asıl mağduru olarak,bir kadın,bir anne olarak Elmalı da ki tüm vatandaşlarımıza vicdanımın ses verdiği, yüreğimde ki cesaretle de beraberince bildirmek istiyorum" ifadeleri ile cevap verdi. Sümeyra Ballı bir başka paylaşımında ise eşinin bir kadınla ilişkisi olduğunu iddia edip darp edilip ölümle tehdit edildiğini ve doktor raporları olduğu açıklaması yaptı.

O GÖRÜŞMELERE SABAH ULAŞTI

Ahmet Tilki'nin eşi Sümeyra Tilki ile Elmalı Belediye Başkanı arasında yaşanan aşk skandalının whatsaap görüşmelerinin kayıtlarını SABAH Gazetesi'de ele geçirdi.

Halil Öztürk'e ait olduğu ileri sürülen ve ve kendi vesikalık fotoğrafı ile profil oluşturulan ... nolu telefondaki 31 Mayıs 2020 tarih ve saat 02.24 ile 13.55 arasındaki görüşmede, "S:Aşkım. H:Sevgilim özür dilerim uyuya kalmışım. Günaydın bitanem. S:Günaydın canım. H:Nasılsın bitanem.S:İyieyim aşkım sen nasılsın. H:İyiyim bebeğimmmmm.S: İyi ol.H:Sende çokkk çokkkk iyi ollll.S: İnşallah.", tarihi belli olmayan kayıttaki ve saat 22.12'de başlayan bir diğer görüşmede ise, "S:Tmm aşkım.H:Ulan bi çılgınlık yap çıplak o güzelliği bana bahşet.S: 23.46'da çıplak olan vücudunun üst kısmını fotoğraflayıp gönderiyor.

H: Aşksınnnnn.S:Gülücük ikonu atıyor.H:Seni çok seviyorum.S:Ben de seni seviyorum", yeni tarihi belli olmayan ve saat 16.41-1928 arasındaki kayıtta ise, "S: Bir türlü görüşemeyeceğiz.H:Tamam arıcam.Cnm arayımmı müsaitsen.S: Müsaitim.H: Görüşme adresinin konumu paylaşıyor.

S: Tmm.H:B blok 4. Kat.S:Kuzenim oturuyor hemen yakınında.Taksiyle geliyorum. Dikkat çekerim. Evdeyim diye biliyorlar.H: Tamam.

S: Baksana, doğru yer mi çaktırmadan.H: Aşkım yan yana iki bina, evet in B blok. S: Kat 4. H:Evet."

TİLKİ SABAH'A KONUŞTU

Eşinin kendisini belediye başkanı ile aldattığını ileri sürüp noter kanalı ile iş akdini fesih edip sosyal medyada paylaşan Ahmet Tilki, SABAH Gazetesi Antalya Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a konuştu.

Olayın şokunu üzerinden atamadığını söyleyen Tilki, "Ben namusu ile bu yaşıma kadar büyümüş onuru ile ekmeğini kazanmanın derdinde olan bir garibanım. Geçen sene ve bir süre önce boşanıp İstanbul'dan geri dönüş yapan Sümeyra ile tanışıp evlenmeye karar verdik. 11 Nisan 2019'da nikah masasına oturdum ve nikahımızı da Başkan Halil Öztürk kıydı.

Hayatım bu noktadan itibaren değişti. Başkan bir süre sonra beni işe alıp makam şoförü yaptı. Her şey yolunda giderken o telefon kayıtlarını göründüm ve neye uğradığımı şaşırdım.

Hatta bir keresinde beni ilçe dışına göreve gönderip eşimle buluşma planları yaptıklarını tespit ettim. Dolayısıyla iş bu noktaya geldi. Çok üzgünüm. Boşanmak ve ikisinden de adalet önünde hesap sormak istiyorum" dedi.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

 

Son Güncelleme: 27.07.2020 17:36:30
ETİKETLERİYİ PARTİ  HALİL ÖZTÜRK  YASAK AŞK