UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN TEPKİLER YAĞIYOR

Muğla’da öldürüldükten sonra cesedi varile konulan ve üzerine beton dökülen 27 yaşındaki Pınar Gültekin cinayetine, Türkiye’nin dört bir yanından tepkiler yağıyor.

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR  YANINDAN TEPKİLER YAĞIYOR

Muğla'da 5 gündür kendisinden haber alınamayan Pınar Gültekin'in bar işletmecisi C.M.A. tarafından öldürüldükten sonra bir varile cesedinin konulup üzerine beton dökülmesine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Edirne Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri üyesi kadınlar Saraçlar Caddesi'nde bir araya gelerek, yaşanan cinayete tepkilerini bir kez daha gösterdi. Kadın cinayetlerinin artık normalmiş gibi bir hal aldığına sitem eden kadınlar, “Artık öldürülmek istemiyoruz” açıklamasında bulundu.

KADIN CİNAYETLERİ NORMALİMİZ OLDU, BUNA 'DUR' DENİLMELİ

Kadın cinayetlerini durdurmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyleyen kadınlar, kadın cinayetlerinin normalleştirilmemesi gerektiğini ancak cinayetlerin neredeyse normal gibi algılanmaya başladığını üzülerek belirtti.

BU KONU İÇİN TOPLANMAMIZ BİLE ÜZÜCÜ

Kadın olarak yaşananları kaldıramadıklarını ifade eden kadınlar, “Kadın cinayetlerine 'dur' demek için burada toplanmış olmamız bile çok üzücü, diyecek başka bir şey yok” açıklamasında bulundu. Kadınlar ardından sloganlar atarak dağıldı.

Son Güncelleme: 21.07.2020 20:38:00
ETİKETLERmuğla  pınar gültekin  cinayet