UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

O İLDEKİ VAKA SAYILARINDA HIZLI ARTIŞ YAŞANIYOR!

Rize Valisi Kemal Çeber, kentteki corona virüsü vaka sayısında hızlı bir artışın yaşandığını dile getirdi. Çeber, 10-15 güne öncesine kadar her şeyin normal seyrettiğini belirtirken yeni vaka sayısının 70'e çıktığını açıkladı. Vali, artışın nedeni olarak düğün ve cenazeleri gösterdi.

O İLDEKİ VAKA SAYILARINDA HIZLI ARTIŞ YAŞANIYOR!

Rize Sağlık İl Müdürlüğü, bir hafta önce kentte corona virüsü vaka sayısının 50 olduğunu açıklarken, normalleşme ile birlikte rahat ve korkusuzca gereksiz yere sokaklara inilmeye başlandığını belirtmişti. Bir hafta sonra Vali Çeber rakamın 70’e çıktığını ifade etti.

ARTIŞIN NEDENİ DÜĞÜN VE CENAZELER

Vali Kemal Çeber, pandemi sürecini çok iyi yönettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

* 10-15 gün evveline kadar çok da rahattık. Ama son 10-15 gün bir hareketlenme var. Bu vesileyle yeniden bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

* Maske, mesafe, temizlik başta olmak üzere tedbirlere aynı yoğunlukta devam edeceğiz. Hasta sayımız bugün itibariyle 70'leri buldu.

* Elhamdülillah bütün hastalarımızın durumu iyi olsa da bu durum sayısal anlamda bizi rahatsız eden bir durum. Özellikle analizlerimizde düğünlerin ve cenazelerin önemli rol oynadığını görüyoruz.

* Birkaç somut örneği de biz görüntüleriyle yaşadık. Özellikle bunlara çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ve yeniden pandemi sürecinde sayıları çok hızlı bir şekilde aşağıya çekeceğiz. (Sözcü)

Son Güncelleme: 17.07.2020 23:31:11
ETİKETLERrize  vali