UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CORONAVİRÜSE “KÜFÜR” YARIŞMASI BAŞLADI

Endonezya'daki yarışmayı düzenleyenler salgına karşı morallerin yüksek tutulmasını hedeflediklerini söylüyor. Yarışmanın birincisi 'Lanetleme İmparatoru' ilan edilecek ve bir paket kahve, üç kitap, bir tişört ve bir çakmak kazanacak.

CORONAVİRÜSE “KÜFÜR” YARIŞMASI BAŞLADI

Tüm dünyada Coronavirüsle mücadele için çeşitli yöntemler denenirken Endonezya'da, bu kapsamda yeni bir yarışma başladı.

Yogyakarta merkezli Jawasastra Kültür Hareketi, dünya genelinde Cava dilinde bir "lanetleme yarışı" başlattığını duyurarak Covid-19'a karşı morallerin yüksek tutulmasını amaçladığını açıkladı:

"Kalbimizde tüm duyguları hissediyoruz. Evimizi özlüyoruz, sürece öfkeleniyoruz, eğer utanmamız yoksa kutsal değerlere binlerce küfür etmek bile isteyebiliyoruz. Coronavirüse küfür edeceğimiz ve lanetleyeceğimiz bir yarışma başlatıyoruz."

Yarışmanın birincisi 'Lanetleme İmparatoru' ilan edilecek ve bir paket kahve, üç kitap, bir tişört ve bir çakmak kazanacak.

Katılımcılardan birinin videosu da paylaşıldı. Videoda yarışmacı "Hey Coronavirüs, sen bir köpeksin! Arkadaşlarımızın ekmek kapısını yok ettin, artık çalışamıyorlar" diyor.

Endonezya'da 75 binin üzerinde Coronavirüs vakası tespit edildi.

Son Güncelleme: 13.07.2020 14:13:46
ETİKETLERCORONAVİRÜS  KÜFÜR