UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CORONAVİRÜS’LE İLGİLİ DÜNYAYI SARSACAK İDDİA!

İngiltere'de yayımlanan The Sunday Times, Coronavirüs salgınının 7 yıl önce Çin'deki bir bakır madeninde ortaya çıkmış olabileceğini ve mutasyona uğrayarak pandemiyi başlatmış olabileceğini öne sürdü.

CORONAVİRÜS’LE İLGİLİ DÜNYAYI SARSACAK İDDİA!

Çin'in Hubei eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Coronavirüs salgını nedeniyle dün genelinde 534 bini aşkın insan hayatını kaybetti, 12 milyona yakın insan ise ölümcül salgına yakalandı. Coronavirüs’e karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, İngiltere'den ilginç bir iddia ortaya atıldı. The Sunday Times gazetesi, Coronavirüs’ün 7 yıl önce Çin'de kullanılmayan bir madende keşfedildiğini öne sürdü.

Gazete, bilim insanlarının Coronavirüs’ünü uzun süredir kullanılmayan bir madende keşfettiğini ve elde edilen bulguların da Vuhan'daki bir laboratuvara gönderildiğini yazdı. Çinli yetkililerin bu konuda bir açıklama yapmadığını vurgulayan gazete, "Yapılan incelemeler Coronavirüs’ünün 7 yıl önce yarasa ve sıçanların olduğu bir madende keşfedildiğini gösteriyor. Bilim insanları bunu bulduktan sonra uzun süre sessiz kaldı" yorumunu yaptı.

Coronavirüs numunelerinin Çin'in güneybatısındaki bir bakır madeninde bulunduğu belirtilirken, "2012'de madende çalışan 6 adam yüksek ateş, öksürük ve zatürre semptomlarıyla çıktı. Bunlardan ne yazık ki ikisi yaşamını yitirdi. Bunlardan dördünde Coronavirüs antikoru tespit edilirken yaşamını yitirenlere test yapılamadı" ifadesi kullanıldı.

Vuhan'daki enstitünün dünyadaki en büyük laboratuvarlardan biri olduğu belirtilirken Sunday Times, Çin'in farklı bölgelerinden yüzlerce corona virüsü numunesinin toplanıp buraya getirildiğini yazdı. Vuhan Enstitüsü, bu araştırmaların askıya alındığını çünkü o dönemde bu hastalığın SARS kadar yaygın olmadığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen aylarda Coronavirüs ile ilgili bilgi sakladıkları ve virüsün yayılmasına sebep oldukları için Çin'i suçlamasının ardından Dünya Sağlık Örgütü, Çin'e bir bilim ekibi göndermeye karar vermişti. Trump'ın ABD'si ile Çin karşı karşıya gelmiş ve Dünya Sağlık Örgütü üzerinden çok sert atışma yaşanmıştı.

Son Güncelleme: 6.07.2020 10:19:06
ETİKETLERİNGİLTERE  CORONAVİRÜS