UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DOĞUM YAPTIKTAN SONRA CORONA’DAN ÖLDÜ

Yeni tip Coronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte Brezilya'da bin 252 kişi daha hayatını kaybetti. Ölü sayısının 61 bini geçtiği ülkede, virüsün aldığı canlardan biri de anne olma hayalleri kuran ve ikizlere hamile genç bir kadındı... Coronavirüs’ün Latin Amerika'daki merkezi Brezilya'da bilanço ağırlaşırken, dünya Larissa Blanco'nun göz yaşartan hikayesini konuşuyor.

DOĞUM YAPTIKTAN SONRA  CORONA’DAN ÖLDÜ

Covid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da bin 252 yeni vaka daha görülürken, ülkedeki toplam ölü sayısı 61 bin 884'e yükseldi.

ABD'den sonra en kötü durumdaki ikinci ülke olan Brezilya'da vaka sayısı bir günde 48 bin 105 daha artarak toplamda 1 milyon 496 bin 858'e yükseldi.

Coronavirüs’ün Latin Amerika'daki merkezi Brezilya'da bilanço ağırlaşırken, dünya Larissa Blanco'nun göz yaşartan hikayesini konuşuyor.

Brezilyalı Larissa Blanco, anne olma hayalleri kuran genç bir kadındı. 24 yaşındaki eşi Diego Rodrigues ile ikiz bebek bekliyorlardı.

Larissa, Haziran ayı başlarında ağır bir grip geçirdiğini düşünmeye başladığında Coronavirüs testi yaptırmaya karar verdi.

12 Haziran günü test yaptıran genç kadın, sonuç karşısında yıkıldı; Coronavirüs testi pozitif çıktı. Eşi Diego Rodrigues de yaptırdığı test sonrasında virüse yakalandığını öğrendi.

26 Haziran günü durumu ağırlaşan Larissa, apar topar hastaneye kaldırıldı. Ertesi gün Sao Paulo'daki özel hastane Botucatau'ya nakledildi.

Aynı gün Larissa doğum yaptı ve ikiz bebekleri Guilherme ve Gustavo dünyaya geldi. Larissa doğum yaptığında Diego da ameliyathanede onunla birlikteydi.

Küçük bir komplikasyondan sonra ikinci çocuk doğdu, bu noktada Diego yeni doğan bebeklerin yanında olmak için ameliyathaneden çıktı ve karısını doktorlarla beraber bıraktı.

Ancak doktorlar kısa süre sonra Larissa'nın doğum sırasında çok kan kaybettiğini ve acilen kan nakline ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Sağlık ekibinin Larissa'yı kurtarmak için çabalarına rağmen, genç anne kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Doktorlar, Coronavirüs nedeniyle Larissa'nın güçsüz düşmüş olan bedeninin iki doğumu kaldıramadığını açıkladı.

Çocuklarının sevinci kursağında kalan Diego Rodrigues, "Perişanım, onu kafamdan çıkaramıyorum." ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 3.07.2020 13:55:47
ETİKETLERlarissa blanco  corona  anne  ikizler