UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BUNU YİYİP 22 KİLO VERDİ

Ünlü şarkıcı Adele'i 22 kilo zayıflatan sirtuin diyeti (sirt-food) çok merak edildi, çok konuşuldu. Sirtuin diyetini diğerlerinden farkı konusunda Diyetisyen Nursena Altunsu bilgi verdi. "Sirtuin diyeti nasıl yapılır?", "Sirtuin diyeti nedir?", "Sirtuin nelerde bulunur?" , "Sirtuin diyet listesinde neler bulunur?", "Sirt-food diyeti ile kilo vermek sağlıklı mı?" sorularının cevabı merak ediyorsanız mutlaka okuyun...

BUNU YİYİP 22 KİLO VERDİ

İngiliz şarkıcı Adele'in kilo vermesine yardımcı olduğu konuşulan sirtuin ya da sirt-food diyeti, havaların ısındığı şu günlerde sıkça konuşulmaya başlandı. Diyetisyen Nursena Altunsu, son günlerde sıkça duyurulan sirtuin ya da sirt-food diyetinin Akdeniz diyetinden farklı olduğuna dikkat çekerek önemli açıklamalar yaptı.

Sirtuin diyetine göre ilk öğünün erken saatlerde tüketilmesi ve 19.00’dan sonra herhangi bir şey tüketilmemesi gerekiyor.

Sınırlı miktarda kırmızı et ve süt/süt ürünleri, ılımlı ölçüde balık ve kümes hayvanları tüketimi öneriliyor.

Sirtuin diyeti yapanlar, kalori kısıtlaması yaşamadıklarını, aç kalmadan ve yoğun egzersiz yapmadan daha uzun sağlıklı bir yaşam sürüleceğini iddia ediyor.

Ancak Dyt. Altunsu “Diyette kalori kısıtlaması olmadığı belirtilmesine rağmen ilk üç gün sirtuin diyeti besinlerinden oluşan 1 ana öğün ve yeşil meyve sularından oluşan 3 öğün yani toplamda 1000, 4-7’nci günlerde ise sirtuin diyeti besinlerinden oluşan 2 ana öğün ve yeşil meyve sularından oluşan 2 öğün olmak üzere 1500 kalori alınması gerektiği savunulmuştur” dedi.

'20 besin yağ yakıyor' deniyor

Sirtuin diyetinde 20 besinin dikkat çektiğini belirten Altunsu, şöyle devam etti:

"Bu diyeti savunanlar tarafından yeşil çay, roka, kara lahana, kakao (yüzde 85), kahve, çilek, Medine hurması, hindiba, kuş gözü acı biberi, karabuğday, kereviz, kapari, yaban mersini, zerdeçal, kırmızı soğan, ceviz, sızma zeytinyağı olmak üzere 20 besinin sirtuin proteinlerini aktive ederek kas yıkımını önlediği, hatta yağ yakımını arttırdığı ve açlık hissetmeden vücut ağırlığında azalma saptandığı belirtiliyor.

Ayrıca içerdiği polifenoller aracılığıyla anti-enflamatuar özellikte olduğu bildirildi. Sirtuin diyeti savunucuları, bu beslenme şeklinin Akdeniz diyetine benzerliğini vurguluyor.

Son Güncelleme: 26.06.2020 09:50:06
ETİKETLERdiyet  kilo  zayıflma  adele  Sirtuin diyeti