UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ABD’LİLERİ ÇILDIRTAN ADIM!

ABD'de corona virüsü salgını karşısındaki performansı sürekli tartışmalara neden olan Trump yönetiminden yine çok tartışılan bir karar geldi. Yönetim ABD'deki corona virüsü testi yapan test alanlarına sağlanan mali desteği kesme kararı aldı.

ABD’LİLERİ ÇILDIRTAN ADIM!

ABD’deki hemen hemen bütün uzmanlar tarafından sorumsuzca olarak nitelendirilen karar özellikle Texas eyaletindeki artan vakalar sonrası tartışmaların alevlenmesine neden oldu.

Beyaz Saray’ın ülke geneline yayılan 13 test alanının daha fazla mali destek alamayacağını doğrulayan açıklaması özellikle sosyal medyadan Trump’a yönelik tepkilerin artmasına neden oldu.

Vakaların artış gösterdiği Texas, Illinois, New Jersey, Pennsylvania ve Colorado eyaletlerindeki mali yardımın durmasının ardından vaka sayılarının daha hızlı artmasından endişe ediliyor.

Zira dün sadece Texas eyaletinde 24 saat içinde 5 bin 400’den fazla vaka açıklanmıştı.

Texas’taki Kongre üyelerinin karar sonrası hükümete mali yardımı kesme kararının yeniden gözden geçirilmesi için mektup yazdığı da bildirildi.

OKLAHOMA’DA TESTLERİN AZALTILMASINI İSTEDİ

Öte yandan Kasım’daki başkanlık seçimleri için saha çalışmalarını devam ettiren Trump, Oklahoma’daki programı sırasında çok sayıda test yapıldığını ve yapılan testlerin azaltılabileceğini belirtti.

Trump’ın corona salgını için tavsiyeler aldığı uzmanlar ise Trump’ın bu görüşene katılmadıklarını belirtiyor.

Son Güncelleme: 25.06.2020 20:21:29
ETİKETLERabd  trump