UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HASTANELERİN KAPASİTESİ DOLUYOR!

Pakistan’da coronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle bazı hastanelerin kapasitesinin dolması üzerine hastalar dışarıda tedavi edilmeye başlandı.

HASTANELERİN KAPASİTESİ DOLUYOR!

Coronavirüs vakasının 144 bin 478’e yükseldiği Pakistan’da bazı hastanelerin kapasitesi doldu. Pakistan’ın Karaçi, Lahor ve Peşaver şehirlerinde yer alan hastanelerdeki doktorlar, yatak, solunum cihazı ve diğer ekipmanların tükendiğini söyledi. Pakistan Tabipler Birliği Genel Sekreteri Qaiser Sajjad, Karaçi'de Aga Khan Üniversite Hastanesi, Indus Hastanesi, Dow Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi, Güney Şehir Hastanesi ve Ziauddin Üniversite Hastanesi gibi ana hastanelerin daha fazla hasta kabul edemediğini açıkladı.

Kapasitesi dolan bazı hastanelerin girişe “Üzgünüz daha fazla corona virüs hastası kabul edemiyoruz” yazılı tabelalar koyduğu görülürken, bazı hastanelerde sedyelerin dışarı taşındığı ve hastaların dışarıda tedavi edildiği görüldü.

Bugüne kadar corona virüsten 2 bin 729 işinin hayatını kaybettiği Pakistan’da virüsle mücadele biriminin başkanı Asad Umar, ülke genelindeki vaka sayısının gelecek iki hafta içerisinde 2 katına çıkabileceğini ve vaka sayısının Temmuz ayı sonunda 1,2 milyona ulaşabileceğini söyledi.

Pakistan Başbakanı Imran Han ülke genelinde karantina uygulamasını ekonomiye zarar vereceği gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Son Güncelleme: 15.06.2020 14:17:45
ETİKETLERpakistan