UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

EVLENECEK BİNLERCE ÇİFT BU HABERİ BEKLİYOR!

Binlerce çiftin düğün salonlarının açılmasını merakla beklerken, konuya ilişkin bir açıklama da Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den geldi. Geleneksel düğün anlayışının geride bırakılması gerektiğine vurgu yapan Prof. Özlü, açık havada düğün yapılması gerektiğini belirtti.

EVLENECEK BİNLERCE ÇİFT BU HABERİ BEKLİYOR!

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, katıldığı Halk TV yayında düğün yapacak milyonlarca aile ve binlerce çiftçi ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Coronavirüs salgınının ardından kapatılan düğün salonlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Tevfik Özlü, kapalı mekanlarda, kalabalık, sosyal mesafeyi koruyamadan düğün yapma olasılığı pek mümkün olmayacağını ifade ederek, "Yakın zamanda da böyle bir noktaya gelebileceğimizi düşünmüyorum. Ancak düğünleri yine yapabiliriz." dedi.

Geleneksel düğün anlayışından vazgeçilmesi gerektiğini belirten Özlü, şu öneride bulundu:

"Yeni formatlar geliştirmemiz lazım. Açık düğün yapılabilir. Bunun için belediyeler belli yerler ayırabilir. Organizasyon şirketleri açık havadaki düğünlerle ilgili yeni formatlar geliştirebilir"

Özlü, konuya ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Düğünün nasıl olacağı, girişte çıkışta, düğün sırasında, tebrik sırasında, hediyeleşme, takı gibi işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda gelecek misafirlere davetiye ile bilgilendirme yapılabilir. Bu şekilde kalabalık önlenebilir. Bunu yapabiliriz. Yani sosyal mesafeyi koruyarak, maskemizi takarak, hijyene dikkat ederek açık havada düğünlerin yapılabileceğine inanıyorum"

Son Güncelleme: 2.06.2020 09:54:45
ETİKETLERDÜĞÜN