Yandex Metrika
Uçankuş
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

23/05/2020 18:15

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Camilerden, teravihlerinden uzak kalmış olmak, inanan gönüllerde bir burukluk oluşturmakla beraber bu mübarek ayın manevi ikliminin verdiği güç, metanet ve itidal, bilhassa pandemi sürecindeki mücadelemize ayrı bir güç katmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, başlı başına bir sabır ayı olan ve bu topraklar üzerinde bin yıldır yaşanan ramazan ayları içinde belki de en fazla sabır dolu olanlarından birini geride bırakarak Ramazan Bayramı'na ulaşıldığını belirtti.

"Camilerden, teravihlerinden uzak kalmış olmak, inanan gönüllerde bir burukluk oluşturmakla beraber bu mübarek ayın manevi ikliminin verdiği güç, metanet ve itidal, bilhassa pandemi sürecindeki mücadelemize ayrı bir güç katmıştır." ifadesini kullanan Soylu, ülke olarak 21. yüzyılın başından itibaren güvenlikten sağlığa, ekonomiden yüksek teknolojili sanayi üretimine kadar yaşanılan büyük değişim ve gelişmeye paralel olarak, terör, uyuşturucu ve trafik kazalarıyla mücadele ve göç yönetiminde gösterilen başarıya, küresel bir salgınla mücadeledeki başarıyı da eklemenin haklı gururu içinde olduklarını kaydetti.

"VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARINCA 6 MİLYON 649 BİN 461 TALEP KARŞILANDI"

Soylu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Hem sağlık altyapımız hem de köklü devlet geleneğimizin tüm birikimiyle hastane içi ve dışında süreci başarıyla yönetirken aziz milletimizin gösterdiği sabır ve feraset, hem ramazan ayının ruhunun hem de milli hasletlerimizin yansıması olmuştur. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın uzunca bir süre evlerinden çıkmayarak gösterdiği sabır, son güncel rakamla tam 6 milyon 649 bin 461 talebi karşılayan Vefa Sosyal Destek Gruplarımızın fedakarlığıyla birleşmiş, saldırılar ve provokasyonlar bu büyük organizasyonun dünyada örneği olmayan başarısını gölgeleyememiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle kamu düzenimizi bozmadan, ülkemizin tedarik zincirini kesintiye uğratmadan, sağlık sistemimizin ayakta kalmasını temin ederek ve sosyal izolasyonu temin ederek yönettiğimiz pandemi sürecinin tamamen bittiğini söylemek ve rehavete kapılmak, elbette ki doğru değildir. Bilakis başarılarımız, doğru yolda gittiğimizin ve bu doğruları yapmaya kararlılıkla devam etmemiz gerektiğinin ispatıdır."

Ramazan ayını manasına uygun şekilde tam bir sabır ayı halinde yaşayan, her konuda olduğu gibi pandemi sürecinde de ferasetiyle kendilerine yol gösteren Türk milletinin Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Soylu, bayramın Türkiye ve İslam alemi için hayırların başlangıcı olması temennisinde bulundu.

Soylu, ayrıca bu süreçte üstün bir gayret gösteren tüm sağlık personeline, kaymakam ve valilere, vatandaşların tüm ihtiyaçlarını ayağına kadar götüren tüm güvenlik personeline, kamu personeline ve sivil toplum kuruluşu mensuplarına şükranlarını sundu, salgın nedeniyle hayatlarını kaybeden vatandaşlar ile hain saldırıda hayatlarını kaybeden Vefa Sosyal Destek Grubu şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter