UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

METEOROLOJİDEN TURUNCU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı son değerlendirmelerde, yurdun batısında etkili olan sıcak hava ilerleyen günlerde hissedilir derecede artacağını, başta İstanbul, İzmir, Aydın, Muğla Antalya ve Adana'da sıcaklıklar mevsim normallerinin çok üzerine çıkacağını ve hava sıcaklıkları hafta sonu Aydın'da 44, Muğla'da ise 40 dereceye kadar yükseleceğini duyurdu.

METEOROLOJİDEN TURUNCU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, hafta başında kendisini göstermeye başlayan sıcak hava ilerleyen günlerde etkisini iyice artıracak.

1 HAFTA BOYUNCA MEVSİM NORMALLERİNİN 10 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

MGM'den yapılan açıklamada, 'Hava sıcaklıklarının Perşembe gününden itibaren tekrar artarak önümüzdeki 1 hafta boyunca ülke genelinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor' ifadeleri yer aldı.

Cuma günü batıda beklenen hava sıcaklıkları, 35 ila 40 derece arasında değişirken etkili olan sıcak hava hafta sonu da devam edecek.

AYDIN 44, ANTALYA 40 DERECE

Cumartesi günü, Aydın'da beklenen hava sıcaklığı 44 derece olurken, Muğla ve Antalya 40 dereceleri bulacak. Bu durumu değerlendiren yetkililer, mayıs ayının rekoru olacağını duyurdu.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Cumartesi günü 35 derece olması beklenen sıcaklıkları pazar günü İstanbul'da 33 derece civarında olacak.

VATANDAŞLARA UYARI

Öte yandan MGM'den yapılan açıklamda, 'Hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 9 ile 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği bekleniyor. Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir.' ifadeleri yer aldı.

Son Güncelleme: 13.05.2020 13:30:56
ETİKETLERmeteoroloji  kar  sağanak yağış  yağış  güneş  istanbul