Yandex Metrika
Uçankuş
#EVDEYİZTİKTOK’TAYIZ

#EVDEYİZTİKTOK’TAYIZ

02/04/2020 13:19

Bütün dünya Coronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele ederken ‘sosyal mesafe’ yani insanların fiziksel olarak birbirlerinden uzak durması, bu salgınla başa çıkmada en etkili tedbirlerden biri olarak öne çıkıyor.

Özellikle evde kalmanın moral bozucu olduğu bu belirsiz dönemde TikTok topluluğu eğlenceli anlar paylaşarak insanlara cesaret ve moral veriyor. Ayrıca evde kalmanın sorumluluğunu da hatırlatıyor. Bu süreçte TikTok’ta başlatılan akımlar, kullanıcıların topluluk olarak bir araya gelmesini ve birbirlerini desteklemesi için önemli bir araç haline de geldi.

TikTok, kullanıcıları için evde zaman geçirmenin eğlenceli ve faydalı yollarını paylaşabilecekleri #Evdeyiz akımını başlattı. Kullanıcılar #Evdeyiz etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda ev maceralarını ve aktivitelerini paylaşarak akıma katılıyor. CZN Burak gibi popüler TikTok içerik üreticilerinin yanı sıra ünlülerin de destek verdiği akım 400 milyon görüntülenmeyi geçti.

Ünlülerden #Evdeyiz akımına yoğun ilgi

#Evdeyiz akımında paylaşılan videolara bakıldığında evde yapılabilecek çeşitli aktiviteler öne çıkıyor. Kullanıcılar evde uygulanabilecek egzersizler ve sağlıklı beslenme önerileriyle ilgili paylaşımlar yapıyor, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekiyor.

#Evdeyiz akımına ünlüler de yoğun ilgi gösterdi. Aleyna Tilki ve Duygu Özaslan dans videosu paylaşırken İrem Derici şarkı söylediği paylaştı. Alya ise evde kahve hazırlarken söylediği parçayı paylaştı. Çağla Şıkel de bu akıma destek verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da TikTok hesabından #Evdeyiz etiketiyle paylaşım yaptı ve vatandaşlara evde kalmaları çağrısında bulundu.

Popüler içerik üreticilerinden #Evdeyiz çağrısı

TikTok, bu süreçte evde kalmanın önemini vurgulamak için popüler içerik üreticilerinin yer aldığı bir video da paylaştı. Videoda sadece resmi kaynaklardan verilen haberlerlere güvenilmesi, söylentilere itibar edilmemesi de vurgulanırken; yaşlı bireylere karşı hassas davranılması gerektiğine de dikkat çekildi

TikTok’tan küresel sağlık çalışanları için 10 milyon dolar bağış

TikTok salgın hakkında doğru bilgilendirmeler yapmak ve dayanışma için uygulama içi akımlar başlatmanın yanı sıra küresel sağlık çalışanlarını da önemsiyor. Bu konuda somut adımlar atan TikTok, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) COVID-19 Dayanışma Fonuna 10 milyon dolar bağışta bulundu. Bu fon, DSÖ'nün sağlık çalışanlarına gerekli malzemelerin gönderilmesi, insanlara güncel bilimsel bilgilere erişmesini sağlamak, tedavi veya aşı çalışmaları gibi hayati önem taşıyan çalışmaları yürütmesini sağlıyor. 


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ...
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter