UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

EVDEYKEN KİLO ALMAMANIZ İÇİN 7 PÜF NOKTA

Evdeyken sürekli yeme isteğinizi durduramıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hızlıca kilo almanıza neden olabilir ve sağlığınızı tehlike altına alabilir. Peki, kilo almamak için kontrolü nasıl sağlayabilirsiniz? İşte evdeyken kilo almamanız için 7 ipucu...

EVDEYKEN KİLO ALMAMANIZ İÇİN 7 PÜF NOKTA

Az fakat sık yiyin

Evdeyken az ama sık yemeye özellikle dikkat edin. Bu süreçte kendinizi aç bırakmamanız oldukça önem taşıyor. Öğünlerinizde mutlaka basit karbonhidratları eleyin ve sağlıklı bir kahvaltıyı asla atlamayın.

Her gün 2,5-3 litre su için

Her gün mutlaka 2,5- 3 litre su içmeye özen gösterin. Bu yöntem hem formunuzu korur hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Probiyotik besinlere yer verin

Evdeyken kilo almamanız için bir diğer püf noktalardan biri de sık sık probiyotik tüketmeniz. Probiyotikler kabızlıktan korur ve bağışıklığınızı güçlendirir. Yoğurt, kefir, tarhana çorbası, lahana turşusu gibi gıdar tüketmeye özen gösterin.

Abur cuburdan uzak durmaya çalışın

Canınız sürekli tatlı çekiyor ve eliniz abur cubura gidiyorsa kilo almanız daha çok hızlanacaktır. Bu yüzden ne kadar zor olsa da canınız tatlı çektiğinde meyvelere ve fındık, badem, ceviz gibi kuru yemişlere yönelin.

Kızartma yapmayın

"Nasıl olsa evdeyim" deyip kızartma ve hamur işi yapmayın! Sağlığınız açısından riski olan bu durumu korumanın en güzel yanı bunlardan uzak durmak.

Kan şekerinizi dengeleyin

Öğünlerinizin saatlerini düzenleyin ve bu konuda bir alışkanlık geliştirin. Kan şekeri dengesi ancak bu şekilde sağlanır.

Düzenli egzersiz şart!

Evde olsanız bile her gün düzenli olarak spor yapmalısınız. Uyku düzenine de dikkat ederseniz, kilo almanız zorlaşacaktır.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERyemek  kilo