UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KONYA’DAKİ UMRECİLER İÇİN BİLİM KURULU’NDAN YENİ KARAR

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki iki KYK yurduna yerleştirilen ve 14 gün karantina süresi dolanlardan bazılarının dün yapılan Coronavirüsü testinin pozitif çıkması sonucu Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemi, 1 hafta ertelendi.

KONYA’DAKİ UMRECİLER İÇİN  BİLİM KURULU’NDAN YENİ KARAR

Sağlık Bakanlığı’nca Corona virüsü tedbirleri kapsamında, umreden dönenlerin Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara yerleştirilmesine karar verilmesiyle Konya’daki 2 yurda, 15 Mart’ta 2 bin 200 kişi getirildi. Havalimanında ve yurda yerleştirilirken sağlık kontrolünden geçirilenlerden evli çiftler dışında herkes, ayrı odalara alındı.

OTOBÜSLER GELDİ

14 günlük karantina süresi boyunca yaklaşık 500 polis, yurtta güvenlik önlemi alıp, bina içinde, katlarda ve çevrede nöbet tuttu. Karantina süresi dolanlardan ‘COVID-19’ testi negatif çıkanların, dün evlerine gönderilmesi planlandı. Önce il dışındakilerin tahliye edilmesi için dün yurt önüne otobüsler getirildi.

BİR HAFTA ERTELEME

Tahliye edilecek kişilere de 14 gün evde karantinada kalmaları için tebligat imzalatıldı. Ancak aralarında testi pozitif çıkanların da olması üzerine Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemlerinin 1 hafta ertelendiği öğrenildi.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERumre  karantina  kyk  coronavirüs  corona