UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İTALYA'DA VİRÜS NEDENİYLE 133 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İtalya'da Coronavirüs kabusu: Ölü sayısı 24 saatte 133 arttı, 16 milyon kişi karantinaya alındı.

İTALYA'DA VİRÜS NEDENİYLE 133 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İtalya'da Coronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı rekor bir artış göstererek 366'ya ulaştı. Resmi verilere göre ölüm sayısı son 24 saatte 133 arttı. Bu 133 can kaybının 113'ü, karantina altına alınan kuzeydeki Lombardia bölgesinde kaydedildi.

133 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İtalya'da iki hafta önce patlak veren Covid-19 salgını nedeniyle bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Ülkede 7 bin 375 koronavirüs vakası görülürken, 24 saatte 133 kişi hayatını kaybetti ve toplam sayı 366'yı buldu.

İtalya'da Coronavirüs kabusu: Ölü sayısı 24 saatte 133 arttı, 16 milyon kişi karantinaya alındı. İtalya Genelkurmay Başkanı General Salvatore Farina, Pazar günü yaptığı kendisinde Coronavirüs görüldüğünü söyledi. Ülkede koalisyon ortaklarından Demokratik Parti'nin genel sekreteri Nicola Zingaretti de dün kendisinde Coronavirüs görüldüğünü açıkladı. Piemonte Bölge Başkanı Alberto Cirio'ya da Coronavirüs teşhisi koyuldu.

Ülkede Sivil Savunma'nın açıkladığı son verilere göre, en çok vaka ve ölü sayısı, bugün Başbakanlık kararnamesiyle "kırmızı bölge" ilan edilen Lombardiya Bölgesi'nde görüldü. Bölgede ölü sayısı düne göre 113 kişi artarak 267'yi buldu.

 

GÜNEY BÖLGELERİ, KUZEYDEN GELENLERİN KARANTİNADA KALMASINI İSTEDİ

Hükümetin dün Lombardiya Bölgesi'ne yönelik önlemleri sıkılaştıracağı haberlerinin yayılmasının ardından çok sayıda kişi bölgeyi terk etmek için garlara akın etmişti. Ülkenin güneyindeki Sicilya, Basilicata, Campania, Calabria, Puglia, Abruzzo ve Molise bölge yetkilileri, bu durum üzerine kuzeyden gelenlerin kendilerini evlerinde 14 günlük karantinaya almalarını istemişti.

‘KIRMIZI BÖLGE’ UYGULAMASI

Virüs nedeniyle olağanüstü günlerden geçen ülkede Başbakan Giuseppe Conte, bu sabaha karşı virüsün yayıldığı kuzey bölgelere daha sıkı önlemler getiren yeni bir kararname açıklamıştı.

Buna göre, daha önce 11 beldeye uygulanan giriş-çıkışların sıkı şekilde kontrol edildiği "kırmızı bölge" uygulaması, Milano'nun içinde bulunduğu Lombardiya ile Venedik'in de olduğu 14 kente genişletilmişti Söz konusu yerlerde her türlü toplu faaliyet ve eğitim-öğretim, 3 Nisan'a kadar askıya alınmıştı.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERkoronavirüs  korona  virüs  çin