UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MYK SONRASINDA ÖMER ÇELİK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile parti genel merkezinde yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulunuyor. Çelik açıklamasında "Eğer biz bugün İdlib'den çekilirsek sınırlarımızın içine kadar gelirler. Türkiye sınırlarını korumak için bu harekatları yapmak zorundadır. Göçü önlemek için harekatları yapmak zorundayız. Hedefimiz bize saldıran rejim unsurlarıdır" dedi.

MYK SONRASINDA ÖMER ÇELİK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Kahraman şehitlerimizin anılarını ve hatıralarını ebediyen aklımızda tutacağız.

Ortaya çıkan bu saldırganlık karşısında en üst düzeyde en sert mesaj rejim unsurlarına verilmiştir ve verilmeye devam etmektedir.

Tarihin dolmasıyla birlikte Bahar Kalkanı Harekatı başlamıştır.

İdlib'deki durum rejimin çatışmayı büyütme politikasının neticesidir.

TSK'nın buradaki varlığı son derece meşrudur. BM sözleşmesinin meşru müdafaa hakkına dayanmaktadır.

Rejim unsurlarına en sert karşılık verilmektedir.

Eğer cevap vermeseydik, daha da artarak devam edecekti.

Rejimin kendi halkına soykırım faaliyeti çok net görülüyor.

Rejimin saldırganlığına bahane üretecek herhangi bir zemin olmadığını net bir şekilde ortaya koymak isteriz.

Sosyal medyada bazı vatandaşlarımız bu meseleyi çok güzel görünmektedir.

Sınırlarımızın korunması için mecburi bir mücadeledir. Kontrol noktalarından çekilirsek de tehdit sürecek. Mücadelemiz sınırlarımızı korumak içindir.

Bugün karşı karşıya olduğumuz tehdit, bu yaptıklarımızın ne kadar mecburi olduğunu teyit etmektedir.

Türkiye bu harekatları yapmak mecburiyetindedir.

Sınırımızın içinde mücadele etmek zorunda kalacaktık. Göçü ve insani felaketleri önlemek hepsi üst üstte geldiğinde bunun ne kadar mecburi bir harekat olduğu ortaya çıkmaktadır. Burada hiçbir şekilde Türkiye, Rusya ile karşı karşıya gelmek gibi bir tavır içinde değildir. Hedefimiz Rejim. Rusya'dan beklentimiz garantörlük görevini yerine getirmesidir.

Rusya'nın rejim üzerindeki etkisini kullanarak olaylara müdahil olmasıdır. Geldiğimiz noktada mücadele en kararlı şekilde verilecek.

Cumhurbaşkanımızın talimatı bellidir: Sınırlarımızda terör devletçiği görmek istemiyoruz.

Güvenli bölgenin oluşturulmaması, müttefiklerimizin mükellefiyetlerini yerine getirmemesi, 4 milyon insanın zulme maruz kalmasına neden oldu.

Bir kara propaganda var. TSK'nın yanında herhangi bir yabancı unsur yoktu.

Suriye Esed'in şahsi malı mıdır, Suriye Suriyelilerin midir? İsteğimiz, Suriye'de bütün Suriyelilerin üzerinde mutabık kaldığı bir siyasi çözüm bulunmasıdır. Bu sağlanınca Türkiye burada askeri güç bulundurmayacaktır. Şu an için Milli Güvenliğimizi korumak amacıyla bunu yapmak zorundayız.

1 milyon kişi Türk sınırına doğru hareketlenmiştir. Türkiye'nin daha fazla mülteci yükü taşıyacak durumu kalmamıştır. Cumhurbaşkanımız Suriye topraklarında bir güvenli

bölge oluşturulmasını talep etmiştir. Bu güvenli bölge oluşsaydı, bu göç hareketi ortaya çıkmayacaktı.

Esed bu insanları katletti, kimsenin kılı kıpırdamadı. Petrol için hareketlenenler bu insanlar için kıllarını kıpırdatmadı.

Yunanistan'ın göçmenlere gaz bombası atması, bir göçmeni öldürmesi ve onların üzerine ses bombası atması insanlık dışı bir yaklaşımdır.

Yeni bir mülteci dalgasını Türkiye kaldıracak değildir.

4 milyon insanın Türkiye'de misafir edilmesiyle ilgili olarak ellerini taşın altına sokmayanlar bu mesele ne olacak diyor.

Yunanistan'ın bugün göçmenlere gaz bombası atması bir göçmeni öldürmesi insanlık dışı bir yaklaşım.

Avrupa sınırlarını gaz bombası atarak mı koruyacaksınız?

İnsan hakları konusunda çok konuşan insani hassasiyetler konusunda çok konuşan, mülteci konusu söz konusu olduğunda şimdiye kadar Türkiye sınırını neden ziyaret etmediklerini sormak gerekir. Verdikleri hiçbir sözü tutmamışlardır. Hiçbir şekilde insani yükü paylaşmak konusunda anlamlı bir destek içinde olmamışlardır.

Yunanistan çok yanlış yapıyor, Avrupa'nın sözlerine güveniyor. Yunanistan'ın başına gelen hiçbir durumu istismar etmedik. Türkiye, Yunanistan'ın siyasi şantaj yapacağı bir ülke değildir. Avrupa'ya güvenmesinler. Avrupa'nın son derece bencilce yaklaştıklarını görüyoruz.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERÖMER ÇELİK  LİBYA  RUSYA