Yandex Metrika
Uçankuş
CORONAVİRÜS ALARMI

CORONAVİRÜS ALARMI

21/02/2020 00:28

Dünya Sağlık Örgütü, Çin'de ortaya çıkan ve 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Corona virüsüyle ilgili yeni açıklama yaptı. DSÖ Genel Direktörü Tedros, virüsün görülme oranında düşüşün yaşandığını ancak bu durumun devam edip etmeyeceğini bilemediklerini belirtti. Öte yandan, İran'da artan Corona virüsü vakaları nedeniyle Irak ve Kuveyt'ten ülkeye düzenlenen uçak seferlerine yasak geldi.

DS֒den yapılan açıklamada, Corona virüsü vakalarının görülme oranında düşüşün yaşandığı ve bu durumun cesaret verici olduğu belirtildi. Ancak açıklamanın devamında, gelecekte bu düşüşün devam edip etmeyeceğini bilmek için henüz erken olduğu vurgulandı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Corona virüsüyle ilgili Cenevre’de yaptığı bilgilendirme toplantısında, “Bu eğilim bizi cesaretlendiriyor ancak henüz rahat davranılacak bir zaman değil” ifadesini kullandı.

Corona virüsünün sıçradığı diğer ülkelerdeki vaka sayısının Çin’e kıyasla çok düşük olduğunu belirten Tedros, bu durumun uzun süre aynı kalmayabileceğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü Acil Sağlık Durum Bilgisi ve Risk Değerlendirmesi Departmanı Direktörü Oliver Morgan ise, Güney Kore tarafından bildirilen Corona virüsü vakalarının ‘birkaç farklı kümeden’ meydana geldiğini açıkladı. Sayının oldukça yüksek olduğunu belirten Morgan, durumun küresel dağılımda belirli bir değişiklik yaratmadığını ifade etti. Güney Kore’de Corona virüsü nedeniyle bir kişi hayatını kaybetmişti, vaka sayısının ise 104’e çıktığı belirtilmişti.

ABD’DEN iRAN’A İLAÇ YARDIMI

Corona virüsü nedeniyle ölümlerin meydana geldiği İran’da da yeni bir gelişme yaşandı. ABD İran Özel Temsilcisi Brian Hook, ABD’nin, İsviçre’deki insani yardım kuruluşları yoluyla İran’a yiyecek ve ilaç göndermek isteyen şirketlerle görüştüklerini açıkladı.

Hook, şirketlerin ABD’nin İran’a yönelik uyguladığı yaptırımlardan etkilenmeyeceğini belirtti.

IRAK VE KUVEYT’TEN ‘İRAN’ KARARI

Irak Devlet Haber Ajansı, İran’da görülen Corona virüsü vakaları nedeniyle Irak ile İran arasındaki uçuşların askıya alındığını duyurdu. Irak İçişleri Bakanlığı ise, İran'da Corona virüsünün yayılmasının ardından, İran vatandaşlarının ülkeye giriş yapmasını ve Irak vatandaşlarının İran'a gitmesini yasakladı.

Irak Havayollarının ardından Kuveyt Havayolları da Corona virüsü nedeniyle İran’a düzenlenen seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

İran’da Corona virüsü nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetmişti. Ülke genelinde ise görülen vaka sayısının 5’e yükseldiği belirtilmişti. Corona vakalarının ardından İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani talimatıyla ülkede Corona Virüsü İle Mücadele Merkezi kuruldu.

CORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM

25'ten fazla ülkeye yayılan yeni tip Corona virüsü (Covid-19) salgınında dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 128'e çıktı.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİLYONLARCA KİŞİNİN BEKLEDİĞİ HABER

POP TOP 10
 • SONER SARIKABADAYI - ÖLÜMÜNE
  1- SONER SARIKABADAYI - ÖLÜMÜNE
 • SEZEN AKSU - BEN DE YOLUMA GİDERİM
  2-SEZEN AKSU - BEN DE YOLUMA GİDERİM
 • BERKAY - İKİ HECE
  3-BERKAY - İKİ HECE
 • İLYAS YALÇINTAŞ - OLUR OLUR
  4-İLYAS YALÇINTAŞ - OLUR OLUR
 • MUSTAFA SANDAL & ZEYNEP BASTIK- MOD
  5-MUSTAFA SANDAL & ZEYNEP BASTIK- MOD
 • MUSTAFA CECELİ & İREM DERİCİ & SİNAN AKÇIL - ÇOK SEVMEK YASAKLANMALI
  6-MUSTAFA CECELİ & İREM DERİCİ & SİNAN AKÇIL - ÇOK SEVMEK YASAKLANMALI
 • ZİYNET SALİ - ÖMRÜM
  7-ZİYNET SALİ - ÖMRÜM
 • HADİSE - AŞK DEDİĞİN
  8-HADİSE - AŞK DEDİĞİN
 • SİMGE - YALNIZ BAŞINA
  9- SİMGE - YALNIZ BAŞINA
 • IRMAK ARICI- MEVZUM DERİN
  10-IRMAK ARICI- MEVZUM DERİN
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter