UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TRUMP’IN HİNDİSTAN ZİYARETİNDE OLAY!

Hindistan'da şarkılar, dualar, heykeller düzülerek beklenen ABD Başkanı Donald Trump'ın gelecek haftaki iki günlük ziyaretinin her anının 'çok renkli' geçeceği şimdiden belli oldu. Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin Ahmedabad'da 'Namaste Trump' (Selam Trump) sloganıyla düzenleyeceği stadyum mitingi için ABD Başkanı'nı sokaklara dizilerek selamlamaları beklenen milyonlarca Hintlinin sevgi gösterisi bundan ibaret değil.

TRUMP’IN HİNDİSTAN ZİYARETİNDE OLAY!

Trump sevgisi sınırları zorluyor


ABD'de emlak ve reality şov krallığından başkanlığa sıçramış Trump'a 4 yıl önce rüyasında gördüğünden beri tapındığını söyleyen Bussa Krişna, "Ona olan sevgim hürmete dönüştü. Bu bana muazzam mutluluk veriyor. Dolayısıyla diğer tanrıları bırakıp ona dua etmeye başladım" dedi. Reuters'a konuşan Krişna arka bahçesinin duvarına 'Donald Trump' yazıp ABD Başkanı'nın gerçek boyutta bir heykelini dikti. Bu yüzden akrabalarıyla başının belaya girdiğini, kendisine "Bizi toplum içinde rezil ediyorsun" tepkisini gösteren akrabalarına şu cevabı veriyor:

"Siz nasıl Şiva'ya inanıyor ve tapıyorsanız, ben de Trump'a inanıyor ve tapıyorum. Hiçbirimiz diğerinin böyle yapmasını engelleyemez"

Krişna, Trump'a büyük sevgi besleyen tek Hindistan yurttaşı da değil. Aşırı sağcı Hindu Sena grubu üyeleri de özellikle kendileri gibi İslamcı aşırılıkçılığa karşı nefret beslediği gerekçesiyle yere göğe koyamadıkları Trump için bir 'hoşgeldin' şarkısı hazırlıyor.

Hindu Sena lideri Vişnu Gupta "Donald Trump'ı seviyoruz, çünkü Hindistan'ın hislerine tercüman oluyor. İslamcı terörizmin kökünü kazıyacağını açıkça söyledi, o yüzden hayranıyız" dedi.

Hindistan'ın alameti farikası olan insanlar arasında dolaşan maymunlar bile Trump'ın ziyareti sözkonusu olunca büyük bir derde dönüştü.

 

Tac Mahal ziyareti için maymun korkusu

 

Zira Trump çiftinin ziyaret edeceği ünlü Tac Mahal anıt mezarı, burada cirit atan maymunların turistleri taciz etme, eşyalarını çalma vakalarına sahne oluyor. Maymunlara karşı muhafızların konuşlandırıldığı Tac Mahal'de Trump'ı zaten ABD Gizli Servisi'nin koruyacak olmasına rağmen, ABD Başkanı'nın kontrolden çıkmış binlerce maymunun saldırısına uğrayabileceği korkusu Hintlilerin yüreğine düştü.

 

Yerel halk, India Today'e, bir maymun ordusunun saldırıya geçmesi halinde kontrol edilemeyeceği yönünde görüş bildirirken, içlerinden biri "Büyük bir maymun sürüsü Trump'ın maiyetine saldırırsa felaket olur" dedi. Geçen yıl maymunları savuşturmak için sapan kullanma yetkisi tanınmış muhafızlardan biri de maymun ordusuna karşı sapanların tümüyle etkisiz kalacağını söyleyerek ekledi: "Maymun terörü o kadar baskın ve yaygın ki, kadınlarla çocuklar evlerinin tümüyle maymunların istilası altındaki damlarına çıkmaya korkuyor."

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERtrump  hindistan