Yandex Metrika
Uçankuş
İŞTE AHMET HAKAN ORADA

İŞTE AHMET HAKAN ORADA

04/02/2020 14:17

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bir süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışı gezilerine katılan gazeteciler grubu arasında yer alıyor. Ancak, Erdoğan'ın geçtiğimiz ay Berlin’e yaptığı ziyaret dönüşünde uçakta çekilen bir fotoğrafta Ahmet Hakan'ın arka sıralarda kalması, "saklandığı" yorumları yapılmasına neden olmuştu. Hakan, o tevatüre, bugün uçaktan kamuoyuna yansıyan yeni fotoğraftaki pozuyla yanıt verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün resmi ziyaret için gittiği Ukrayna'daki temaslarının ardından gece geç saatlerde özel uçak "TUR" ile Ankara'ya döndü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte seyahate katılan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve gazeteci heyeti de Türkiye'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna'daki ziyaretlerinin ardından yurda dönerken uçakta gazetecilerle sohbet etti ve gündemdeki sıcak gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın uçakta sohbet ettiği medya mensupları arasında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da yer aldı.

"UÇAKTA SAKLANDI" DENİLMİŞTİ

Ahmet Hakan son olarak geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyaretine katılmıştı. Bu ziyaret sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gazeteci heyetinin Berlin’den dönerken uçakta çekilen fotoğrafı ise sosyal medyada büyük tartışma konusu olmuştu.

Ahmet Hakan’ın fotoğrafta arka sıralarda kalması nedeniyle çok net seçilememesi, "Ahmet Hakan fotoğraf karesinde görünmemek için saklanıyor" yorumları yapılmasına neden oldu. Hatta bu konu sosyal medya platformu Twitter’da kısa sürede gündem başlıkları arasına girdi.

Gazeteci Ahmet Hakan çok konuşulan bu poz üzerine köşesinde "Fotoğrafta nasıl kayboldum" başlığını taşıyan bir yazı kaleme alarak duruma açıklık getirdi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Dün bütün gün. Eşim dostum, özellikle ikinci fotoğraf karesi üzerinden tüm mizahi kılıçlarını kuşanarak yüklendiler de yüklendiler bana. Annem aradı. ‘Biraz girişken olsana oğlum. Erken gidip yer kapsana, bizim çocuklara bir türlü öğretemedim ki ben bu işleri' diye yakındı durdu telefonda. Bir başkası ise 'Atamadın üzerinden şu imam-hatipli mahcubiyetini' diyerek laf dokundurdu. İtiraf edeyim ki. Bundan da memnun oldum” ifadelerini kullandı.

GÖĞSÜNÜ GERE GERE FOTOĞRAF KARESİNDE...

Cumhurbaşkanı'nın dün sona eren Ukrayna gezisinin ardından uçakta çekilen ve basınla paylaşılan fotoğraf karesinde ise Ahmet Hakan en çok sivrilen isimdi... Hakan son uçak fotoğrafında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oturduğu koltuğun arkasında, sol köşe başında, ayakta yer aldı.

Heyetteki gazetecilerin siyah ve lacivert ağırlıklı kıyafetlerinin aksine, beyaz gömlek ve kahverengi ceket tercihi yapan Ahmet Hakan bu kez fotoğrafta, adeta "gündüz feneri" gibi dikkat çekti.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni bu pozu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağında "fotoğraflarda görünmemek için saklandığı" iddialarını da çürütmüş oldu.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
ÜNLÜ OYUNCU ESKİ SEVGİLİSİNE GERİ DÖNDÜ

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter