UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BİLİMİN BULAMADIĞINI KAPKAÇÇI BULDU! KORONA VİRÜSE ÇARE İDDİASI

Henüz tedavi yöntemi bulanamayan koronavirüs için bilim insanları çalışmalarına devam ederken, Ankara'da akıllara durgunluk veren bir kapkaç olayı yaşandı.

BİLİMİN BULAMADIĞINI KAPKAÇÇI BULDU! KORONA VİRÜSE ÇARE İDDİASI

70 yaşındaki bir dolandırıcı koronavirüs ilacını bulduğunu iddia ederek, bir vatandaşın cüzdanını çaldı.


Çin'in Wuhan şehrinden dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle şimdiye kadar 304 kişi hayatını kaybetti. Etkin bir tedavi yöntemi bulunamayan virüsle ilgili bilim insanları aşı üretmeye çalışırken, Ankara'da 70 yaşındaki dolandırıcı, koronavirüs ilacı satma bahanesiyle bir vatandaşın cüzdanını çaldı. Şüpheli şahıs, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 

KORONAVİRÜS İLACI BAHANESİYLE CÜZDAN ÇALDI


Ankara'nın Çankaya ilçesinde yaşanan olayda iddiaya göre, 70 yaşındaki bir şüpheli, koronavirüs salgınını bahane ederek sokakta ilaç satmaya çalıştığı kişinin, kendisine para vermek için çıkarttığı cüzdanını çaldı. MOBESE kameralarına yansıyan olayda, dolandırıcı şahsın cüzdanı çaldıktan sonra tanınmamak için şapka taktığı görüntülendi.

 

DAHA ÖNCE DE KAPKAÇ YAPTIĞI TESPİT EDİLDİ


Şahsın daha önce de hırsızlık yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

 

70 yaşındaki şüpheli, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERvirüs  kapkaç