UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İKİ ÜLKEDE DAHA CORONAVİRÜS ÇIKTI

Aralık ayından beri 170 kişinin yaşamını yitirdiği corona virüsü ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Filipinler, corona virüsle ilgili bir son dakika açıklaması yaptı.

İKİ ÜLKEDE DAHA CORONAVİRÜS ÇIKTI

Açıklamada ilk corona virüs vakasının görüldüğü duyuruldu. Bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra Hindistan'da da ilk vakanın görüldüğü açıklandı. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise Çin vatandaşlarına e-vize uygulamasının geçici olarak kaldırıldığını açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra haftalar içerisinde 170 insanın ölümüne sebep olan ve binlerce insanın da tedavi altına alındığı corona virüsü ile ilgili peş peşe açıklamalar geldi.

Hindistan ve Filipinler yönetimleri arka arkaya açıklama yaparak kendi ülkelerinde de corona virüsü vakalarının tespit edildiğini duyurdu. Hindistan tarafından yapılan açıklamada, bir kişinin tedavi altına alındığını ve bu hastanın sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Çin’deki Wuhan Üniversitesi’nde okuyan bir öğrencide corona virüsü tespit edildi. Hasta şu an kontrol altında ve hastanede tutuluyor” ifadesi kullanıldı.

Filipinler tarafından yapılan açıklamada da ülkedeki ilk corona virüs vakasının görüldüğü belirtildi. Filipinler Sağlık Bakanı Francisco Duque tarafından yapılan basın açıklamasında, 38 yaşındaki Çinli bir kadının hastanede tedavi altına alındığı belirtildi. Çinli hastanın Wuhan kentinden 21 Ocak’ta Filipinler’e geldiği belirtildi.

Vietnam’dan da benzer bir açıklama geldi… Vietnam Sağlık Bakanlığı, Hanoi ve Thanh Hoa’da birer corona virüs vakası görüldüğünü açıkladı.

RUSYA’DAN E-VİZE AÇIKLAMASI

Küresel anlamda panik devam ederken Rusya’dan da flaş bir açıklama geldi… Rus haber ajansı RIA, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na dayandırılan haberde, 30 Ocak’tan itibaren geçici olarak, Çin vatandaşlarına elektronik vize verilmeyeceğini duyurdu.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13