UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

MEB'DEN O İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı, bazı haber sitelerinde yer alan, Bakanlığın hizmet içi eğitimler için hazırladığı kitapta yer alan başı açık kadınların çocuklara kötü muamelede bulunduğu iddialarının ortaya atıldığı görsellere ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, 4 görselin bir araya getirilerek kamuoyuna sunulmasının maksatlı bir algı amacı taşıdığı belirtildi.

MEB'DEN O İDDİALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

MEB, 2017'de hizmet içi eğitimler için hazırlanan 'Psikososyal Önleyici Destek Programı' kitabında yer alan 4 görselin bir araya getirilerek kamuoyuna sunulmasının maksatlı bir algı amacı taşıdığı belirtildi.

'MESLEKİ GELİŞİME KAYNAK OLARAK HAZIRLANDI'

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kitabın bazı haber sitelerinde iddia edildiği gibi öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak hazırlandığı bildirildi.

'MAKSATLI BİR ALGI OLUŞTURLMAK İSTENİYOR'

Açıklamada, "Söz konusu haberde, kitapta yer alan 150'nin üzerindeki görsel içerisinden yalnızca 4 görsel bir araya getirilerek bütünü yansıtmayan maksatlı bir algı oluşturulmak istendiği görülmektedir. Hazırlanan kitap içeriğinde söz konusu haberde iddia edildiği gibi bir algının oluşup oluşmadığının araştırılması için ön değerlendirme ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Bazı basın organlarında yer alan haberlerde, MEB'in rehber öğretmenlerine dağıttığı kitapta, çocuklara kötü muamelede bulunan kadınlar başı açıkken şefkat gösteren kadınlar ise türbanlı olarak resmedildiği belirtilmişti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERmed