UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SALGININ KAYNAĞI YARASA ÇORBASI İDDİASI

Çin'de şu ana kadar 17 kişinin ölümüne neden olduğu belirtilen Corona virüsünün yayılmasında etkili olan faktörlerden birinin Çin'de sıkça tüketilen yarasa çorbası olabileceği ileri sürüldü.

SALGININ KAYNAĞI YARASA ÇORBASI İDDİASI

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan gizemli virüs şu ana kadar 17 kişinin ölümüne neden oldu.

Çin resmi kaynakları hastanelere başvuran insan sayısını yüzlerle ifade ederken bağımsız kaynaklar salgının çok daha fazla insanı etkilediği ve rakamın binlerle ifade edilebileceğini söylemişlerdi.

Ulusal Sağlık Komisyonu’nun açıklamasına göre, ülke genelindeki 25 farklı eyalet ve kentte yeni koronavirüs bulaşan kişilerden 95’inin durumunun ağır olduğu bildirdi.

Salgının daha da yayılmaması için karantina önlemleri başlatıldı.

Virüsün ilk olarak saptandığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı.

Wuhan'da otobüs, metro, feribot ile hava yolu ve demiryollarının dış hat seferleri durdu.

SALGININ KAYNAĞI YARASA ÇORBASI İDDİASI

Şok iddia sosyal medyada gündeme geldi. Bir tabak içinde görüntüsü paylaşılan yarasa çorbasının gizemli salgının hızla yayılmasında önemli etkenlerden biri olduğu ileri sürüldü.

Corona virüsünün bir türevi olan salgına yol açan virüse ilişkin ortaya atılan iddia ve paylaşılan görüntü sosyal medyada büyük tepki çekti. 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13