UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"KAŞIKÇI CİNAYETİ BÜYÜK BİR HATAYDI"

SUUDİ Arabistan’ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil El Cubeyr, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinin büyük bir hata olduğunu söyledi.

"KAŞIKÇI CİNAYETİ  BÜYÜK  BİR HATAYDI"

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komisyonu’nda parlamenterlerin sorularını yanıtlayan El Cubeyr, “Kaşıkçı olayı Suudi Arabistan için çok acı vericidir. Yıllar boyunca bedelini ödeyeceğimiz büyük bir hataydı” dedi. Olayın Suudi yönetiminin bilgisi dahilinde gerçekleştiği iddialarını reddeden El Cubeyr, Amerikan güçlerinin Irak’taki Ebu Gureyb cezaevinde yaptığı işkencelere atıfta bulunarak, “ABD Başkanı, Savunma Bakanı bunlardan haberdar mıydı?” diye sordu. El Cubeyr, Kaşıkçı cinayetinde yargı sürecinin devam ettiğine dikkat çekti.

Parlamenterlerin Türkiye’ye ilişkin sorularını da yanıtlayan El Cubeyr, “Türkiye büyük ve bölgede önemli bir ülke. Ticari ilişkilerimiz var, Suriye ve Libya’ya müdahaleleri konusunda bazı sorunlarımız var. İlişkinin devamını sağlama almaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13