UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CANLI YAYINDA KAN DONDURAN CİNAYET İTİRAFI!

Müge Anlı canlı yayınında Mehmet Elbay olayında Hatice Ergül'den itiraf geldi. Gelen son dakika itirafının ardından stüdyo karıştı.

CANLI YAYINDA KAN DONDURAN CİNAYET İTİRAFI!

Gaziantep'te yaşayan evli ve iki çocuk babası Mehmet Muharrem Elbay, 28 Şubat 2017 tarihinde kaybolmuştu. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kahvehane işletmeci Elbay'ın kaybına yer verildiği dönemde işaret edilen detaylar cinayetin aydınlatılmasına yol açtı.

Müge Anlı bugünkü canlı yayında Mehmet Muharrem Elbay olayı ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu.

Dün tutuklanan Zeynep Ergül'den sonra eşi, kardeşi, kayınbiraderi ve görümcesi de tutuklanırken aynı zamanda yine bugünkü yayında önce öldürüp sonra kemiklerini üç ayrı yere gömdükleri ortaya çıktı. Hatice Ergül her şeyi itiraf etti.

Gaziantep Emniyetinin başlattığı operasyon sonucu savcılık, cinayetle ilgili Cahit Ergül, ağabeyi Mustafa Ergül, bir başka suçtan cezaevinde olan Ercan Bozkurt ve diğer zanlı Ercan M'nin, Mehmet Muharrem Elbay cinayetinde canavarca hislerle ve tasarlayarak öldürme suçlarını işlediklerine kanaat getirerek, tutuklu yargılanmalarına karar kıldı.

Mehmet Muharrem Elbay cinayetinde ilk olarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Zeynep Ergül, Müge Anlı'da ortaya çıkan diğer detayların ardından kasten öldürme suçundan tutuklanarak Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. Böylece Mehmet Muharrem Elbay cinayetinde tutuklu sanıkların sayısı 5'e yükseldi.

Ercan'ın Bozkurt'un mahkemede savcılığa verdiği ifadeyle cinayetin detayları ortaya çıktı.

Ercan Bozkurt'un ifadesine göre; Cahit Ergül, bağ evini Mehmet Muharrem Elbay'ın üstüne geçirdikten sonra bir türlü geri alamadı. Ergül ailesi, babalarından kalan bu evi, kaybetmemek için kendi aralarında konuşmaya başladılar.

Mehmet Muharrem Elbay, kaybolmadan önce aile meclisi toplandı. O evi yeniden geri almak için aralarında tartıştılar. Öyle ki; Cahit Ergül'ün ablası Leyla Deniz: "Mehmet Muharrem Elbay evi bize geri vermiyorsa biz de onu öldürelim" dedi. Leyla Deniz'in dehşet dolu düşüncesinin ardından Mehmet Muharrem Elbay'ı takibe başladılar. Amaç Elbay'ı bir şekilde bağ evine çekmekti. Ancak ilk etapta başarılı olamadılar…

Bunun üzerine devreye Hatice Ergül'ün kardeşi Ercan Mercanoğlu girdi… Ercan Mercanoğlu, aracılığıyla Mehmet Muharrem Elbay'ı bağ evine getirdiler…

İşte bu noktada Ercan Bozkurt; Mehmet Muharrem Elbay'ı, Cahit Ergül ile Ercan Mercanoğlu'nun öldürdüğünü söyledi savcılığa verdiği ifadede…

Cahit Ergül ve Ercan Mercanoğlu, Elbay'ı boğarak öldürdüler. Mehmet Elbay, öldürüldükten sonra Mustafa Ergül, eşi Hatice Ergül'ü aradı. Elbay'ın kanını Hatice Ergül temizledi… Hatice Ergül, sildiği kanın kime ait olduğunu gayet iyi biliyordu.

Yaşanan tüm dehşet dolu anların ardından aile bireyleri bir araya gelerek, konuşmama kararı aldılar. Bunun üzerine her biri Kuran-ı Kerim'e el bastı…

Kutsal kitaba el basanlar arasında Cahit Ergül, Ercan Mercanoğlu, Mustafa Ergül, Leyla Deniz, Zeynep Ergül, Hatice Ergül ve Mustafa Ergül ile Hatice Ergül'ün küçük kızı Nesibe vardı…

Ercan Mercanoğlu'yu cinayeti işlemeye kendisine verilecek para sözüyle kolayca ikna olmuş…

Aile bireyleri, cinayetin ardından bağ evini kendi aralarında paylaşma kararı almışlar. Ancak Cahit Ergül, kimseye pay vermeyince kısa sürede birbirlerine düşmüşler…

Zeynep Ergül'ün Müge Anlı canlı yayınına çıkma amacı ise ailesinin gözünü korkutmak olduğu ortaya çıktı.

Ercan Bozkurt, uyuşturucu yetiştiriciliği suçundan dolayı cezaevindeymiş. Bu suçun cezasının ağır olacağını bildiği için, işledikleri cinayeti de itiraf etme kararı almış. Yaşanan olayların yükünü kaldıramadığı için savcıya her şeyi itiraf etmiş. Zeynep Ergül'ün tutuklanmasına üzülmüş. Çünkü çocuklarına bakacağını düşünüyormuş. Ancak yine de her şeyi göze alarak yaşanılanları anlatmış…

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Mehmet Muharrem Elbay olayı yıllar sonra tekrar gündeme geldi. Zeynep Ergül'ün evinin kömürlüğünden kemikler ortaya çıktı. Mehmet Muharrem Elbay cinayetinde 5 kişi tutuklandı. Elbay cinayeti ile ilgili bugün Hatice Ergül cinayet itirafında bulundu.

Hatice Ergül, Ercan'ın cinayeti kendisine anlattığını Müge Anlı canlı yayınında belirtti. Ergül, Ercan'ın cesedi üç parçaya böldüklerini kendisine anlattığını canlı yayınında açıkladı.Ergül, sözlerinin devamında ise Ercan kendisine cesedi Tilki kuyusunda parçaladıklarını anlattığını öne sürdü.

Ergül, Ercan'ın kendisine cesedin parçalarının bir tanesini Ergül'ün kuyusuna yani kendi kuyularına bir tanesini Cahit'in kör kuyusuna attıklarını bir tanesini ise kendi bağına gömdüklerini söylediğini iddia etti.

Müge Anlı canlı yayınında Hatice Ergül, Ercan'ın kendisine bunları anlatırsan seni öldürürüm dediğini öne sürdü.

Ergül, Kur'an'a el basarken görmediğini ancak bildiğini söyledi. Ergül, hepsinin Kur'an'a el bastığını Müge Anlı ile Tatlı Sert programında belirtip isimleri saydı. Kur'an'a el basma olayında Cahit, Zeynep, Ercan, Leyla ve kendi kocasının olduğunu iddia etti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERmüge anlı  cinayet  itiraf