UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GÜNEŞ'İN YAKININDA BULUNDU

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi yani NASA, 2018'de Parker Solar Probe uzay aracını fırlattı. Güneş'e en yakın uzay aracı olma rekorunu kıran Parker Solar Probe'tan gelen ilk bulgular NASA tarafından yayınlandı.

GÜNEŞ'İN YAKININDA BULUNDU

Veriler Güneş rüzgarının ve manyetik alanının kaynağını ortaya çıkardı. Fakat komplo teorisyenlerinin Güneş hakkında bomba bir iddiası var. Teorisyenler 'Dünya'dan daha büyük bir uzay gemisinin' Güneş'in yakınında olduğunu ileri sürdü. Tabii ki bu iddia ortalığı karıştırdı ve tartışmaya neden oldu.

ESA (Avrupa Uzay Ajansı) ve NASA'nın (Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi) ortak projesi olan SOHO uzay aracı (Solar and Heliospheric Observatory), 1995 yılında uzaya fırlatıldı. SOHO ile Güneş hakkında bilgi toplanıyor. Güneş'in atmosferi ve yapısı hakkında araştırmalar yapılı

SOHO sayesinde Güneş fırtınalarından, güçlü manyetik alanlara kadar birçok araştırma ve gözlem gerçekleştirildi.

Express.co.uk sitesinin haberine göre komplo teorisyeni ve UFO avcısı Scott C. Waring, SOHO'nun şimdiye kadarki en şaşırtıcı keşfini yaptığını düşünüyor. Waring, Güneş'in yakınında gezegenimizden de büyük bir uzay gemisi tespit ettiğini iddia etti.

Waring, SOHO'nun Güneş'i yeşil bir filtreyle gösteren EIT 195 kamerasından çekilen fotoğrafı kanıt olarak gösterdi.

Waring konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İlk başta bu anomalinin Güneş'ten gelen bir magma veya materyal olduğunu sandım. Ancak dikkatli biçimde baktığım zaman nesnenin şeklinin çok mükemmel olduğunu gördüm.

Modern ok başlarını andıran doğru açılar var gibi görünüyor. Doğal olarak oluşan bir nesne için bu kadar doğru açı çok fazla."

UFO uzmanı, Güneş'in yarıçapını baz alarak bu nesnenin Dünya'dan daha büyük olduğunu ileri sürdü ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"Dünya milyarlarca yıl önce oluştu. Ama Dünya'dan daha önce oluşan ve akıllı türlere ev sahipliği yapan gezegenleri düşünün. Yabancı yaşam formlarının milyarlarca yıl içinde yapabileceği teknolojik gelişmeleri hayal edin.

Yapmaları gereken tek şey yapay zekalı robotlarına emir verip, uzay gemileri inşa etmek olurdu. Böylesi bir teknoloji ile dev gemiler yapmaları, robotların gemiler için diğer gezegenlerden ve gök taşlarından gerekli malzemeleri toplamaları hayal değil"

Waring, NASA'nın uzaylılarla ilgili kanıtları yok ettiğini ve bu tür olayların üstünü kapattığını belirtti. NASA'dan konuyla ilgili açıklama gelmedi.

 

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERnasa  uzay  açıklama