UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DOKTORUN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!

Ankara'da ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın şırınga çikolata yüzünden hayatını kaybetmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. 7 yaşındaki Mert'in okuldaki son anları ve sağlık merkezindeki görüntüleri ortaya çıktı. Öte yandan Mert'e ilk müdahaleyi yapan doktorun da ifadesinde "Bana epilepsi krizi geçirdiği söylendi. Ben epilepsi krizi geçirdiğini düşündüm. Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi." dediği öğrenildi.

DOKTORUN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!

Ankara'da ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal, okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki oyuncak sıvı çikolatayı yerken kapağının nefes borusuna kaçması sonucu yaşamını yitirdi. Türkiye Mert'in ölümüne ağlarken o anların da görüntüsü çıktı.

ÖNCE MÜDÜRÜN ODASINA GİDİYOR, SONRA KORİDORDA YERE YIĞILIYOR

A Haber'in yayınladığı görüntülerde Mert Yağız Köksal, önce okul müdürünün odasına gidiyor. O esnada Mert'in boğazını tuttuğu da görülüyor. Daha sonra hademeye boğazının tıkandığı yönünde hareketlerde bulunuyor ve Mert yere yığılıyor. 

'EPİLEPSİ KRİZİ SANDIM'

Hademenin ifadesinde Mert'in epilepsi krizi geçirdiğini sandığı belirtiyor. Okulun karşısındaki sağlık merkezine götürülen Mert hayatını kaybetmişti.

DOKTOR: BOĞAZINDA BİR CİSMİN TAKILI OLDUĞU SÖYLENMEDİ

Müdahale eden doktorun ifadesinde ise 'Bana epilepsi krizi geçirdiği söylendi. Ben epilepsi krizi geçirdiğini düşündüm. Boğazında bir cismin takılı olduğu söylenmedi. O nedenle buna yönelik bir müdahalede bulunmadık' dediği öğrenildi.

Kantinci ifadesinde '6 Aralık'a kadar şırınga şeklinde çikolatayı sattık. Okul denetimlerinde bana bunun yasak olduğu söylenmedi' demişti.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERşırıngalı çikolata  ölüm  ihmal  cinayet  ifade  mahkeme  doktor  ankara