UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 (BiP'teki Uçankuş Kanalı) E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"KIRK YALAN" KOMEDİSİ!

Yapımcılığını Erdi Yapım ve Cj Entertainment Türkiye’nin üstlendiği, senaryosunu gerçek karakterlerden esinlenerek Rüyhan Duralı’nın kaleme aldığı, gerçek bir Trakya komedisinin olan ‘Kırk Yalan’ 20 Aralık 2019’da sinema perdesinde izleyicisi ile buluşuyor.

"KIRK YALAN" KOMEDİSİ!

Başrollerini Oğuzhan Uğur (Tahsin),  Timur Acar (Kamil), Ataberk Doğan (Sadık), Ferdi Sancar (Koray), Berat Yenilmez (Belediye Başkanı),  Ceren Taşçı (Nazgül), Melis Sabah (Halime), Hakan Meriççiler (Pavyoncu), Sinan Bengier (İmam) ve Zeynep Alkan (Natalie)’nın paylaştığı Kırk Yalan’ın çekimleri Pınarhisar’da dört haftada tamamlandı.

‘Kırk Yalan’ın tanıtımı yayınlandığı andan itibaren büyük ilgi görürken, komik sahneleri, filmin ‘kahkaha garantili’ olduğunun mesajını verdi. Şimdiye kadar yapılmış Trakya komedileri arasında en komiği ve en sevilen film olma iddiasıyla gelen proje, Cj Dağıtım ile sinemalarda olacak.

FİLMİN KONUSU:

Filmde Tahsin rolünü canlandıran sosyal medya fenomeni Oğuzhan Uğur, sürekli söylediği yalanlarla hayatını sürdüren, bu özelliği bilindiği halde herkesin sonunda onun yalanlarına düştüğü, sevimli bir bölge insanıdır. Edirne’de yaşayan ve ziraat teknikeri olan Kırk Yalan Tahsin, çocukluk arkadaşı, eline kız eli değmemiş, uzatmalı aşkı Halime’nin  (Melis Sabah) babasını ikna ederek sonunda onunla evlenecek olan Sadık’ın (Ataberk Doğan) düğünü için Pınarhisar’a doğru yola çıkar. Kırk Yalan Tahsin’in memleketine dönerken, arabanın arkasında getirdiği bir kasa Afrika armudu marula; düğünü, Sümsük Kamil’i (Timur Acar), asosyal kitap kurdu Koray’ı (Ferdi Sancar) ve belediye başkanını (Berat Yenilmez) içinden çıkılamayacak problemlerin ve maceraların içine sürükler. Yiyen insanları bilinç kaybına uğratan zehirli armut marulanın etkisi altına giren kafadarlar, ilk dakikasından sonuna kadar sinema salonlarında kahkaha tufanı estirecek.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERkırk yalan  film  komedi  vizyon